Rozkošné slůně “způsobuje chaos” v domě zachránce

Rozkošné slůně “způsobuje chaos” v domě zachránce

Když se řekne slon, vybaví se nám obrovská zvířata. To ale není tak docela případ Moya.

Moyo je na slona malý. Je tak malý, že připomíná spíše slona domácího.

Moyo se dostal do nevládní organizace Wild Is Life v zimbabwském Harare, když mu bylo jen pár dní. Málem se utopil poté, co se se svou rodinou snažil přebrodit rozvodněnou řeku. Naštěstí ho našli strážci, kteří ho přivezli do Wild Is Life.

Zakladatelka Wild Is Life Roxy Danckwertová se v podstatě stala jeho náhradní matkou.

“Je to pravděpodobně jedno z nejmenších sloních mláďat, které kdy bylo zachráněno. Přišlo k nám, když mu byly asi tři až čtyři dny. Vážilo 56 kilo, přičemž běžně mládě slona afrického váží kolem 90 kilo. Takže byl velmi velmi malý. Spal jsem s ním, byl jsem s ním 24 hodin denně, a myslím, že to je jeden z důvodů, proč se mu podařilo dostat se z toho,” řekl Danckwerts CGTN.

V podstatě ji všude následoval.

Když mu byly tři měsíce, už se potloukal uvnitř jejího domu.

Obzvlášť miluje gauč, i když už byl tak velký, že byl na pokraji rozbití. A někdy převrací věci. Nebo jí počůrá podlahu obřími loužemi moči.”

“A ví, že zlobí!”

Danckwertsová říká BBC.

Na dům je už trochu velký, ale v nejbližší době se mu odejít nechce. Jeho oblíbeným místem v domě je kuchyně.

“Miluje stříbro. Je velmi zajímavé. Mluví o slonovi se stříbrnou lžičkou v tlamě!” Danckwerts říká:

Mluví s ním v podstatě jako se psem.

“No tak, Moyo! Pojď!” říká mu a snaží se ho vyvést z kuchyně.

Danckwertsová ví, že má s Moyem plné ruce práce, ale přesto ho má ráda.

“Moyo je velmi ikonický malý slon,” říká.

Několikrát se objevil na BBC. Zdokumentovali také jeho cestu k překonání strachu z vody, který získal poté, co byl oddělen od své rodiny v rozvodněné řece.

BBC – YouTube

Zdroj: BBC:
BBC – YouTube

“Říká se, že sloni nikdy nezapomínají, a on možná na své trauma nikdy nezapomene, ale pokud mu ukážeme, že to může být alespoň trochu zábava, můžeme jeho mozek přeškolit, aby se s touto dřívější vzpomínkou vyrovnal,” řekl Danckwerts.

Drobnými krůčky sledoval, jak se Danckwertsová se svým psem brodí ve vodě, a nakonec je následoval. Dokonce ho to i bavilo. Podle Danckwertsové to byl velmi velký krok k tomu, aby se nakonec vrátil zpět do přírody.

BBC – YouTube

Zdroj:
BBC – YouTube

Danckwertsová říká, že po celé Africe každoročně osiří stovky sloních mláďat, která mají jen malou šanci přežít ve volné přírodě.

“Zachraňujeme mláďata, odchováváme je, rehabilitujeme a vracíme do divočiny. Snažíme se vytvořit kulturu, kde se lidé starají,” řekl Danckwerts.

Wild is Life – Facebook

Zdroj:
Wild is Life – Facebook

V současné době můžete Moyo najít, jak se pohybuje online. Můžete se podívat, jak on a jeho manipulátoři dělají #JerusalemaChallenge, internetovou taneční výzvu na houseovou píseň ovlivněnou gospelem od jihoafrického producenta Master KG v podání zpěváka a skladatele Nomceba.

Podívejte se na Moyo the house elephant v následujícím videu.

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share