Rozkošný mini goldendoodle dává tatínkovi pusu na kameru

Rozkošný mini goldendoodle dává tatínkovi pusu na kameru

Různá plemena psů mají různou úroveň energie. Například němečtí ovčáci jsou plní energie, a proto potřebují dostatek pohybu a duševní stimulace. Na druhou stranu plemeno, jako je baset, je klidnější a nepotřebuje tolik každodenní interakce.

Některá plemena také trpí separační úzkostí. Například goldendoodlové, o kterých je známo, že se u nich rozvíjí separační úzkost, pokud jsou příliš dlouho bez svého majitele. Jeden majitel mini goldendoodla však našel chytrý způsob, jak se svým psem komunikovat pomocí kamery Ring cam.

Majitelé domácích mazlíčků využívají ke sledování svých mazlíčků domácí bezpečnostní systémy

Wikimedia Commons – Ring

Zdroj:
Wikimedia Commons – Ring

Společnost Ring a další společnosti zabývající se zabezpečením domácností nabízejí majitelům domů kromě oblíbených kamer s domovními zvonky také snadný způsob, jak monitorovat a chránit své domovy před potenciálními zloději. Jako součást této ochrany nabízí Ring, stejně jako mnoho dalších společností zabývajících se zabezpečením domácností, kamery, které lze použít uvnitř domu.

Goldendoodlové jsou známí tím, že mají sklon k rozvoji separační úzkosti

Wikimedia Commons – Gullpavon

Zdroj: Wikimedia Commons:
Wikimedia Commons – Gullpavon

Tendence goldendoodlů k separační úzkosti, když jejich majitelé nejsou nablízku, může vést k jejich destruktivnímu chování. Když si tedy Scott pořídil minigoldendoodla jménem Bella, věděl, že musí udělat něco pro to, aby své nové štěně monitoroval. Za tímto účelem si pořídil kameru Ring.

Zabití dvou much jednou ranou

Snímek obrazovky YouTube – Ring

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube – Ring

Na videu je slyšet, jak Scott volá Bellino jméno. Zvědavé štěně vběhne do obývacího pokoje a hledá svého tátu. Ví, že je někde poblíž. Rozhlíží se po místnosti a snaží se zjistit, kde se schovává.

Snímek obrazovky YouTube – Ring

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube – Ring

Na videu z incidentu na ni Scott znovu volá: “Bello, kde jsi byla? Dostáváš se do potíží?”

Bella je velmi chytrý pes a poměrně rychle zjistí, odkud hlas přichází, nebo alespoň rámcově, odkud. Když se přiblíží ke kameře, Scott na ni znovu zavolá a řekne jí, že se brzy vrátí domů

Snímek obrazovky YouTube – Ring

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube – Ring

V tuto chvíli jí dojde, odkud Scottův hlas přichází. Je vidět, jak se přiblíží ke kameře a podívá se na ni. Byl tam někde její majitel?

“Přišlo mi docela roztomilé, jak mě hledala a pak našla kameru, ze které jsem na ni mluvil,” řekl Scott.

Bella roztomile reaguje na to, že slyší tátův hlas

Snímek obrazovky YouTube – Ring

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube – Ring

Brzy už olizuje kameru a dává tátovi spoustu mokrých psích pusinek. Diváci videa si počínání malého štěněte zamilovali.

YouTube Screenshot – Ring

Zdroj:
YouTube Screenshot – Ring

Naštěstí toto uspořádání Belle a Scottovi vyhovuje. Někteří diváci dokonce komentovali, že jim sice připadá jako skvělý nápad používat tímto způsobem domácí bezpečnostní kameru, ale že by nemohli udělat žádnou práci, protože by celý den mluvili se svým psem.

Jak pomoci psovi s separační úzkostí

Pixabay – Cparks

Zdroj:
Pixabay – Cparks

V mnoha případech ani nepotřebujete kameru Ring, abyste pomohli psovi vypořádat se s jeho separační úzkostí. Některé další způsoby, jak pomoci udržet goldendoodla nebo jiného psa v klidu, když nejste doma, zahrnují následující:

Vytvoření bezpečné zóny, kde si váš pes může odpočinout a odvést pozornost od destruktivního chování. To může zahrnovat místnost s pohodlným pelíškem, vodou a nějakými hračkami. Použijte branky pro domácí mazlíčky ve dveřích, naskládané jednu na druhou, aby váš škůdce neměl pocit, že je uzavřený

Cvičte svého mazlíčka, když jste doma, a to buď ráno, po práci, nebo v obou případech. Mělo by se jednat o alespoň 40 až 60 minut vydatného pohybu, například procházky, běhání nebo hry. Můžete se také poradit se svým veterinářem o dalších způsobech, jak můžete svému psovi pomoci, pokud trpí separační úzkostí.”

Níže se podívejte na roztomilé video, na kterém Bella dává Scottovi mokré psí pusinky prostřednictvím domácí bezpečnostní kamery.”

Prosím, SDÍLEJTE tento článek se svými přáteli a rodinou.”

Zdroje: YouTube – Ring

H/T: YouTube – Ring, OodleLife, Chewy

Share