Rozrušený pár přiběhl k letušce a požádal ji o záchranu psího života

Rozrušený pár přiběhl k letušce a požádal ji o záchranu psího života

Francouzský buldoček bojoval o život, dokud dvě letušky nepřišly s geniálním nápadem.

Cestování letadlem může být pro člověka nepříjemné, takže si můžeme jen představovat, jakému stresu jsou vystavena zvířata, zejména při měnícím se tlaku v kabině. A zatímco naše těla jsou mnohem odolnější, menší zvířata mohou mít problém se přizpůsobit.

Pexels -Sourav Mishra

Zdroj:
Pexels -Sourav Mishra

Tohle se stalo francouzskému buldočkovi jednoho páru během letu z Floridy do Massachusetts.

Michele Burtová si uprostřed letu všimla, že Darcy je v nouzi.

Snažila se tlačit hlavou na síťku přepravky. Michellin manžel řekl Darcy, aby si lehla, což obvykle dodržuje, ale ona pokračovala.

Vytáhli tříletého psa z přepravky pod sedadlem před nimi a uviděli něco znepokojivého. Na Darcyiných dásních a jazyku se objevilo namodralé zbarvení. Darcy jevil známky toho, že nemá dostatek kyslíku.

Pexels – Pixabay

Zdroj: Pixabay.com:
Pexels – Pixabay

“Procházel jsem kabinou, abych zkontroloval jednoho cestujícího, a všiml jsem si jiného cestujícího, který měl psa venku z přepravky, a pes dával najevo, že nevypadá příliš dobře. … A myslím, že pes omdlel,” řekl Renaud Fenster, jeden z letušek, v pořadu Good Morning America.

Pexels – Tima Miroshnichenko

Zdroj:
Pexels – Tima Miroshnichenko

Renaud Fenster, který je také majitelem francouzského buldočka, rychle vymyslel řešení.

“Dva členové posádky (Renaud a Diane) přinesli led v sáčcích a ona stále rychle dýchala.” V příspěvku citujícím Burta se uvádí: “Stále silně dýchala. Renaud, který vysvětlil, že má také francouzského buldočka “Penelope”, přinesl malou kyslíkovou nádrž s připojenou maskou a nabídl ji se slovy: “Možná to pomůže.”

Nasadili masku psovi na čumák a doufali, že ještě není pozdě. Pes s malou kyslíkovou maskou sice vypadá roztomile a může získat spoustu “lajků”, ale hypoxie je velmi nebezpečný stav.”

Darcy naštěstí začala opět normálně dýchat.”

“Nasadila jsem jí masku na obličej, během několika minut se probrala a po krátké době už masku nechtěla.”

“Paní Darcy se naštěstí probrala a začala dýchat normálně Příspěvek pokračoval: “Věřím, že Renaud a Diane zachránili život, někteří mohou snížit hodnotu života, protože Darcy je pes, já ne.”

Burt byl za reakci posádky letadla velmi vděčný.”

Zatímco někteří z nás snadno zavrhnou psy jako domácí mazlíčky, mnoho majitelů domácích zvířat je považuje za součást rodiny. Ztráta člena rodiny je bolestná, ale Burt to naštěstí při jejich letu nemusí zažít.”

Burt řekl, že Fenster a Asher byli nejen skvělí letuškové, ale také skvělí lidé.

Pexels – Gratisography

Zdroj:
Pexels – Gratisography

“Tlak v kabině a kolísání kyslíku se týká nás všech, lidí, psů i koček atd, ale skutečnost, že obsluha letadla reagovala na situaci a byla jí pozorná, možná Darcymu zachránila život.” V příspěvku, který citoval Burta, se píše: “Děkuji vám. “Ačkoli někteří mohou snižovat hodnotu života domácího mazlíčka a uplatňovat snahu o záchranu života psa, letušky použily své schopnosti humánním a starostlivým způsobem, o kterém si rád myslím, že reprezentuje to nejlepší v nás všech jako lidských bytostech.”

Podívejte se, jak dvě letušky zachránily život psa, když si jeho majitelé všimli něčeho znepokojivého

Prosím SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share