Rybáři pomohli zachránit losí mládě, které spadlo do vody

Rybáři pomohli zachránit losí mládě, které spadlo do vody

Bezmocná losí matka hledí do vody a snaží se přijít na to, jak zachránit své dítě.

V prvním videu se losí mládě snaží udržet nad hladinou poblíž okraje vody, zatímco jeho matka se snaží najít způsob, jak ho zachránit. Neexistuje žádný písečný břeh, ze kterého by mohli jen tak vyjít, je to opravdu jen okraj a pak voda.

Okraj pevniny je navíc posetý ostrými větvemi, což matce ještě více znemožnilo vytáhnout dítě na pevninu.

YouTube – Dodo

Zdroj:
YouTube – The Dodo

V tu chvíli kolem projížděla loď s rybáři a uviděla zoufalou matku s dítětem.

“Spatřili jsme losí mládě, které se snažilo dostat na souš, a tak jsme se rozhodli, že bude nejlepší nechat přírodu, ať si poradí sama a nechá matku, aby pomohla mláděti,” řekl filmař napsal na online.

YouTube – The Dodo

Zdroj:
YouTube – The Dodo

Odešli, ale po hodině se vrátili a našli losí mládě stále ve vodě a matku nikde.

“O hodinu později jsme se vrátili, abychom se podívali, jak to pokračuje, a matka nebyla nikde k nalezení, ale losí mládě stále kňučelo a snažilo se dostat na břeh,” řekl filmař dodal. “Všimli jsme si, že tele je velmi vyčerpané, protože začalo vyfukovat bubliny z nosu. V tu chvíli jsme usoudili, že je bezpečné mu pomoci.”

Nasměrovali člun k losímu mláděti, které si nebylo jisté, co se lidé chystají udělat. Ti se však natáhli dopředu, aby ji zvedli z vody a naložili do člunu. Protože mládě bylo ve vodě už nejméně hodinu, třáslo se, když ho z vody vytahovali.

YouTube – The Dodo

Zdroj:
YouTube – The Dodo

Rybáři se vydali na čistší cestu na souši a vynesli mládě losa na souš.

S námahou se postavilo na nohy a pravděpodobně si nebylo jisté, kde se nachází. Losí mládě se ohlédlo na své zachránce a doufalo v poslední pomoc. Rybáři neodešli, dokud si losí mládě nebylo dostatečně jisté, aby šlo samo.

YouTube – The Dodo

Zdroj:
YouTube – The Dodo

Další losí mládě bylo také zachyceno na ostrých skalách nad vodou.

Losí matka tam byla dříve, ale protože věděla, že musí plavat, dokázala se dostat z vody a odejít. Zda nechala své mládě napospas osudu, nebo odešla pro pomoc, nevíme.

YouTube – The Dodo

Zdroj:
YouTube – The Dodo

Naštěstí kolem projíždělo několik lidí na člunu a pomohli uvězněnému losímu mláděti dostat se z vody.

Vyzvedli ho ze skal, které byly daleko od pevniny. Muselo být strašně vyděšené a vypadalo, že je prostě vyčerpané ze snahy udržet se na skalách a nespadnout.

Když se dostali na pevninu, oba muži losí mládě položili, aby mohli utéct k jeho rodině. Ale chudák losí mládě bylo pravděpodobně stále vyděšené a chtělo s oběma muži ještě chvíli zůstat.

YouTube – The Dodo

Zdroj:
YouTube – The Dodo

Jeden z mužů zůstal, aby vedl losí mládě dál na souš.

Neopustil losí mládě, dokud si nebyl jistý, že je v bezpečí. Byl si jistý, že se losí mládě shledá se svou rodinou, jakmile se dostane do vnitrozemí.

“Je to jen ukázka toho, že stále existují dobří lidé. Děkuji vám za záchranu mláděte [moose],” Karelle Bourrasa komentář.

Podívejte se, jak tito stateční muži zachránili tato mláďata ve videu níže.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share