Sir postaví vozík pro svého postiženého psa a každý den s ním chodí na procházku –

Sir postaví vozík pro svého postiženého psa a každý den s ním chodí na procházku –

Žena jménem Sabrina pozorně sledovala, jak staršího muže, který nesl svého psa do kočárku. Protože ji to okamžitě zaujalo, začala zaznamenávat to, co se stane dojemným příběhem věrného přátelství.

Muž se jménem Tonino Vitale, rodák z Itálie, a jeho pes Dilan, jehož dolní končetiny jsou v důsledku zdravotních problémů znehybněné, jsou příkladem bezpodmínečného přátelství. Ode dne, kdy tento pes již nemohl chodit, se muž rozhodl, že ho bude nadále brát na několik procházek během dne.

Město Vibo Valentia je svědkem toho, jak Tonino každý den odnesl Dilana k vozíku a začal ho tlačit. Bylo zřejmé, že pes nebyl schopen pohybovat se vlastními silami, a jeho pán to nepovažoval za záminku k tomu, aby ho nechal doma.

Sabrina v tom viděla příležitost ke zvýšení povědomí vzhledem k tomu, že existují lidé, kteří považují zvíře s Dilanovým stavem za obtížnic nemůže být dále od pravdy! A příběh zachycený v tomto krátkém videu to jasně dokazuje.

“Byl jsem tak dojatý, že jsem se rozhodl zveřejnit to na Facebooku“, vypráví Sabrina. A netrvalo dlouho a stalo se virálním, Sabrinino video s mužem a psem mělo stovky zhlédnutí a bylo označeno za nejkrásnější gesto na světě “To dojímá Itálii”.

Popis videa zní: “Toto video obsahuje jedno slovo: ‘humanita'”. Kromě toho, že Dilan nemůže chodit, má i další postižení, například oslabený dýchací systém a celkové postižení, přesto se Tonino snaží, aby byl jeho život co nejsnesitelnější.

Denní procházky probíhají ráno a odpoledne. Toninovým cílem je, aby měl Dylan kvalitní život po zbytek života. Ujišťuje: “To, co pro něj dělám, je normální, není to nic výjimečného, je to prostě z lásky”.

Řekl také známému médiu: “S Dylanem to byla láska na první pohled, od chvíle, kdy se narodil. Pro nás je normální gesto, že Dylana milujeme, ale jsme rádi, že můžeme vyprávět jeho příběh. Je to způsob, jak lidi upozornit na to, jak je důležité respektovat zvířata”.

Share