Slepá žena byla požádána, aby opustila autobus, protože její pes je “černý

Slepá žena byla požádána, aby opustila autobus, protože její pes je “černý

V dnešní době už je těžké najít příběhy, které by nás šokovaly nebo rozrušily. Věci, které by před 20, 30 nebo 40 lety nebyly nikdy viděny nebo přijaty, se zde v 2019u zdají být běžné. Nicméně příběhy, jako je ten, který se chystáte přečíst, a ten ve videu níže, jsou prostě otřesné – bez ohledu na to, o jaký rok nebo éru se jedná.

Vodicí psi jsou opravdu výjimeční, že? Pomáhají lidem tolika způsoby.

Mnozí z nás považují věci, při kterých vodicí psi pomáhají, za samozřejmost – přecházení ulice, vstup do výtahu nebo slyšení zvonku. Tolik lidí se spoléhá na tyto výjimečné psy, aby mohli jednoduše žít normální život – jako 22letá Megan Taylorová.

Upozornění: V níže uvedeném textu jsou použity výrazné výrazy.

Nedávno Megan nastoupila do autobusu se svým věrným vodicím psem Rowleym. Netrvalo dlouho, než se ozval hrubý cestující a přikázal jí, aby “sundala toho zasranýho psa”.

Liverpool Echo

Zdroj:
Liverpool Echo

Mnoho lidí neví, co je to vodicí pes – jak by se s ním mělo zacházet nebo k čemu se používá. Tento konkrétní cestující se však zdá být jedním z nejnevědomějších lidí, s nimiž jsme se setkali.

Cestující nevěřila, že Rowley je její služební pes, protože je to černý labrador – byla přesvědčena, že to mohou být pouze žlutí labradoři.

Megan z Velké Británie uvedla, že jakmile nastoupila do autobusu, přistoupila k ní žena a hrubě prohlásila: “Proč je v autobuse zasranej pes? Vyhoďte ho.” Megan, pochopitelně v šoku, se snažila té ignorantce klidně vysvětlit, že Rowley je její asistenční pes.

Žena jí to oplatila a řekla, že je lhářka: “Vodicí psi jsou žlutí labradoři a váš pes je černý,” byla její směšná slova.

Snažil jsem se jí vysvětlit, že vodicí a asistenční psi mohou být jakýmkoli barva a nemusí to být zrovna labradoři, i když Rowley je. Řekla mi, že se mýlím,” řekla Megan Echo. “V tuto chvíli jsem se rozhodl, že nemám co říct, abych tuto ženu poučil, a že mi to nestojí za čas. Místo toho jsem se rozhodl ji ignorovat, zatímco ona dál mlela nesmysly.”

Liverpool Echo

Zdroj: Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool Liverpool
Liverpool Echo

Megan spoléhá na Rowleyho, protože trpí “epizodickou slepotou” – stavem, se kterým se potýká od traumatického zranění hlavy ve věku 15 let.

Kromě epizodické slepoty se 22letá dívka potýká i s několika dalšími zdravotními problémy, včetně ztráty sluchu, častých mdlob a závratí. Rowley je jejím pomocníkem, který jí pomáhá tyto problémy překonat.

“Při incidentu jsem utrpěla několik zlomenin lebky, které mi zanechaly četná postižení. Kdykoli mohu bez varování dočasně přijít o zrak, což je opravdu děsivé,” řekla v rozhovoru pro deník The Guardian vysvětlila. “I když vidím, při chůzi se mi točí hlava a jsem tak dezorientovaný, že narážím do překážek a zakopávám o věci.”

Černý labrador Rowley je jejím druhým služebním psem, její první pes Ruby je již v důchodu. Rowley pomáhá Megan s mnoha každodenními úkoly, od vyprazdňování myčky až po pomoc při rozvazování bot.

Liverpool Echo

Zdroj:
Liverpool Echo

Rowley dokonce zavolá pomoc, když Megan upadne do bezvědomí – je mnohem jistější, když je po jejím boku.

“Lidé by měli vědět, že asistenční psi mají různé tvary a velikosti a jsou vycvičeni k podpoře lidí s různými druhy postižení,” řekla pro server Echo. “Stejně jako invalidní vozík, vycházková hůl nebo brýle jsou důležitými a nezbytnými pomocnými pomůckami a jako takové mohou ze zákona doprovázet svého postiženého majitele na všech veřejných místech.”

Co je ještě více šokující než otřesné chování ženy v autobuse, není to poprvé, co se Megan setkala s hrubostí vůči ní a jejímu služebnímu psovi.

Megan říká, že když jede veřejnou dopravou, pociťuje úzkost kvůli hrubým a konfrontačním lidem, se kterými se setkala.

Dobré fotky zdarma

Zdroj:
Dobré fotky zdarma

“Myslím, že jsem nikdy neměl bez stresu proto jsem teď při cestování veřejnou dopravou tak nervózní,” říká Megan. “Při jiných příležitostech na mě plivali, přešlapovali, odstrkovali mě z cesty a obviňovali mě, že jsem ‘další opilý mladík’, když jsem ztratil vědomí kvůli svému srdečnímu onemocnění a neurologické poruše.”

Megan se snaží zůstat pozitivní, když se setkává s ignorantskými a vulgárními lidmi. Říká, že se za své postižení nestydí, a i přes všechna tato negativní setkání si Megan uvědomuje, že to není většina lidí.

“Většina lidí je hodná a milá.”

Meganin příběh není zdaleka první a určitě nebude ani poslední – jak uvidíte v níže uvedeném videu.

Je důležité, aby lidé respektovali služební psy a jejich psovody – bez ohledu na to, jak moc jsou roztomilí nebo přítulní nebo jak moc někdo nerozumí jejich povinnostem. V níže uvedeném videu je zřejmé, že mnozí tento koncept vůbec nechápou.

Přejeme Megan a Rowleymu hodně štěstí – prosím, šiřte tuto informaci, abyste pomohli ostatním mít trochu respektu a ohleduplnosti k těmto tvrdě pracujícím zvířatům a majitelům, kteří na ně spoléhají.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share