//function wptheme_stat() { // ?> // // Slon v cirkuse po dlouhých 50 let zkolaboval poté, co byl vypuštěn na svobodu - carloskonig.com

Slon v cirkuse po dlouhých 50 let zkolaboval poté, co byl vypuštěn na svobodu

Slon v cirkuse po dlouhých 50 let zkolaboval poté, co byl vypuštěn na svobodu

Sloni jsou známí svou inteligencí, jedinečnou osobností a rodinnými vazbami. Někteří sloni se však bohužel nemohou řídit svými přirozenými instinkty a místo toho jsou nuceni vystupovat pro lidi.

Dobrým příkladem jsou dvě cirkusové slonice jménem Sita a Mia.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Sita a Mia byly v Indii vystaveny týrání. Strávily půl století v zajetí, připoutané řetězy k zemi a neschopné pohybu.

Naštěstí nezisková organizace Wildlife S.O.S bojovala za záchranu obou slonic a po dlouhých 50 letech mohla tato něžná zvířata konečně žít život, který si zasloužila.

Organizace sdílela dojemný příběh zachráněných slonic na Facebooku a na fotografiích je skutečně vidět, jak moc pro tyto slonice záchrana znamená.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Když byly Mia a Sita objeveny, bylo okamžitě jasné, že obě trpí mnoha různými zraněními, zejména v oblasti nohou.

Facebook

Zdroj:
Facebook

V jednom z příspěvků na Facebooku Wildlife S.O.S popsala zranění dvojice spolu s několika srdcervoucími fotografiemi:

“Mia i Sita mají velmi bolestivé nohy. U Sity je situace ještě zhoršená tím, že má špatně zhojenou zlomeninu přední nohy, která ji omezuje v pohybu… a brání jí tak v tom, aby si mohla lehnout a odpočívat. Víme, že už je to nejméně rok, co si lehla a spala.”

Nejdříve bylo třeba obě slonice převézt do jejich nového domova, do Centra pro ochranu a péči o slony v Mathuře, kde jim bude poskytnuto veterinární ošetření.

Cesta byla dlouhá, ale zdálo se, že obě slonice cítí svobodu, a po cestě se dokonce zdálo, že Sita dává najevo své nadšení tím, že mává chobotem kolemjdoucím.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Jakmile se slůňata ocitla v novém domově, začala se rychle zabydlovat a zažila spoustu různých “poprvé”.

První den v novém domově vstoupila Sita do bazénu s vodou, což bylo podle zaměstnanců vůbec poprvé v životě – přestože jí bylo více než 50 let.

Mia vypadala tak spokojeně a šťastně, že si během několika minut po příjezdu do centra lehla a usnula, což se jí pravděpodobně dlouho nepodařilo. V centru to popsali jako “jeden z našich nejšťastnějších okamžiků.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

“Nevíme sice, kdy přesně to Mia mohla udělat naposledy, ale je jasné, že je to něco, co už dlouho potřebovala.”

Centrum uvedlo, že se jí to podařilo. “Každodenní odpočinek je pro slona nezbytný, ale velmi často jsou o tuto nutnost připraveni, když jsou připoutáni na přední a zadní nohy. To byl i případ Mii.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Od přestěhování do nového domova se slůně zdá být nejšťastnější, jaké kdy bylo. Nyní si užívají volné pobíhání po centru, komunikují s ostatními slony, hrají si spolu v písku a koupou se v bazénu.

“Mia a Sita už vypadají mnohem šťastněji,” uvedl v tiskové zprávě Kartick Satyanarayan, spoluzakladatel organizace Wildlife SOS. “Skoro jako by cítily, že je čeká šťastnější život, ve kterém už nebudou nuceny vystupovat v cirkusech – život, ve kterém se jejich bolavým kloubům dostane odpočinku a péče, kterou si zaslouží.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Po tolika letech boje jsme moc rádi, že Mia a Sita jsou konečně na dobrém místě, kde si mohou odpočinout a užívat si.

Níže se podívejte na video, na kterém se Sita v klidu prochází!

Prosím, Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share