Soucitný kovboj zachrání milující krávu z Vysočiny a změní tím běh svého života

Soucitný kovboj zachrání milující krávu z Vysočiny a změní tím běh svého života

Mnozí z nás poznají jen nerozlučné pouto, které si vytvoří se svými chlupatými přáteli, kterými jsou psi nebo kočky. Avšak chovatelé po celém světě, kteří se starají o tato větší zvířata a všechny jejich specifické potřeby, si vytvářejí právě taková nerozlučná pouta.”

Vezměme si například Marca, který vlastní dva velmi velké kusy skotu vážící přes 1 000 kg a ukazuje internetu i tu stránku, kterou bychom nikdy nečekali.”

Hamish a Kyloe jsou ve skutečnosti docela milí a spíše mírní obři.

Facebook – Hamish a Kyloe

Zdroj:
Facebook – Hamish a Kyloe

Přestože má řadu speciálních hospodářských zvířat, dva chlupatí přátelé mu ukradli kus srdce.

Hamish žije na úpatí pohoří Blue Ridge ve Virginii na farmě Thistle Do. Bydlí tam se svým bratrem Kyloem, třemi koňmi jménem Shiloh, Hopi a Ripley, kozou jménem Roger, slepicí Whisky, dvěma prasaty Siggy a Miss Ginny a psem jménem Ace.”

Na této farmě má však Marc mimořádnou slabost pro své něžné obry Hamishe a Kyloea, kteří jsou neuvěřitelně milí.

Ode dne, kdy Hamish přišel na farmu, byli s Marcem nejlepší přátelé.

March adoptoval Hamishe, když mu bylo 10 měsíců, když se jeho předchozí majitel a místní farmář rozhodli, že je čas skončit s chovem skotu Highland. Hamish a Marc byli nerozlučná dvojka ode dne, kdy na farmu přišel, nicméně Hamish byl jedinou highlandskou krávou na farmě.

Když mu bylo něco málo přes tři roky, píší na svých webových stránkách, že se začal vydávat za dobrodružstvím do noci a hledal někoho, s kým by si mohl hrát a kdo by mu dělal společnost. To byl okamžik, kdy se farma začala zabývat možností přidat k dobytku dalšího něžného obra.

Hamishovi je nyní 9 let a v současné době váží 2 000 kg!

Facebook – Hamish a Kyloe

Zdroj:
Facebook – Hamish a Kyloe

Když Kyloe přišel na farmu, našel si v Hamishovi staršího brášku.

Farma Thistle Do tak přivítala svého druhého skotského horského vola jménem Kyloe. Je jen o několik měsíců mladší než Hamish a v současné době je oběma 9 let. Kyloe se však narodil jako trpaslík, takže je mnohem menší než Hamish.

Být trpaslíkem v každé skupině může způsobit určité problémy a ostatní si ho mohou dobírat. V případě Kyloe si ho v jeho prvním domově krávy dobíraly a dokonce mu strkaly seno nebo nohy. Ještě že má teď staršího bratra, který ho neustále chrání.”

Když si šel Thistle Do Farm vyzvednout Kyloe, vážil jen asi 250 kilo. V porovnání s tím teď po letech šťastný a zdravý váží 1 100 liber.”

Farma Thistle Do je pro tato zvířata bezpečným útočištěm, kde mohou prožít svůj život šťastná, zdravá a milovaná.”

Marc, Hamish a Kyloe si postupem času vytvořili zvláštní pouto, protože spolu tráví spoustu času. Na Marcově farmě tato zvířata vědí, že našla domov, kde jsou svobodná, cítí se v bezpečí, jsou milována a prostě prožívají šťastný a zdravý život.

Tato zvířata na Marca zapůsobila natolik, že zahájil proces přeměny své farmy na neziskovou organizaci. On a jeho tým doufají, že se jim podaří přeměnit svůj 15akrový pozemek na bezpečné útočiště pro všechna nechtěná, zraněná nebo nemocná zvířata

Bohužel COVID-19 plány zastavil, ale doufají, že se nakonec vše podaří. Mají dokonce Gofundme, kde přijímají dary, protože se snaží pokračovat ve své práci uprostřed těžkých časů. Píší:

“Naším posláním je poskytnout útočiště pro hospodářská zvířata, která mohou být zraněná, nemocná nebo se jako Kyloe prostě narodila malá a nemocná.
Ať už je to králík, prase, koza, kráva nebo jiné hospodářské zvíře, naším cílem je poskytnout jim místo, které mohou nazývat domovem, aniž by se musela obávat, že budou poražena jen proto, že už je nikdo nechce. Dát jim místo, kde mohou prožít zbytek svého přirozeného života s láskou a citem.”

Youtube – Hamish and Kyloe

Zdroj:
Youtube – Hamish and Kyloe

Využívat jejich bezpečné útočiště nejen k záchraně, ale i ke vzdělávání a rozvoji komunity kolem nich.

Chtějí pracovat nejen na vytvoření bezpečného útočiště pro zvířata, ale i farmy, která by přivítala širokou veřejnost, aby ukázala a poučila o tom, jak se správně starat o domácího mazlíčka bez ohledu na jeho velikost, a také ukázala, že je třeba porozumět potřebám daného zvířete

Doufají, že díky tomu si ostatní lépe uvědomí, co je to zodpovědnost za život, i když jde jen o domácího mazlíčka. Ale tím farma nekončí, píší:

“Pomáhat majitelům zvířat při hledání řešení problémů s chováním nebo jiných problémů, které mohou způsobit, že majitel později toto zvíře odmítne. Sloužit jako ústřední místo pro místní záchranné skupiny, kde se konají adopční dny, kliniky pro léčbu vztekliny a přednášky hostů na témata, jako je chov zvířat, řízení farmy, veterinární péče a zacházení s hospodářskými zvířaty nebo výcvik společenských zvířat.”

Youtube – Hamish and Kyloe

Zdroj:
Youtube – Hamish and Kyloe

Cesta farmy Thistle Do teprve začíná.

Hamish, Kyloe a jejich milující majitel Marc ušli dlouhou cestu, kterou jim přejeme, aby se jim dařilo i na další cestě k přeměně jejich farmy v útočiště.

Youtube – Hamish a Kyloe

Zdroj:
Youtube – Hamish a Kyloe

Chcete-li držet krok s farmou Thistle Do a sledovat jejich cestu, určitě se podívejte na jejich stránky na sociálních sítích níže.

Thistle Do Farm Facebook

Hamish & Kyloe Facebook

Thistle Do Farm Website

Podívejte se na lásku, kterou k sobě tato nepravděpodobná trojice chová, ve videu níže!

Prosím, Sdílejte to se svými přáteli a rodinou.

Share