Statečný pes nalezený v kontejneru dostane ten nejlepší domov s velkou dávkou lásky

Statečný pes nalezený v kontejneru dostane ten nejlepší domov s velkou dávkou lásky

Vzácný pes přišel téměř o všechny nohy a byl dokonce blízko ztrátě života – ale Chi Chiin osud tím neměl skončit.

Velmi zvláštní zlatý retrívr měl pokračovat dál, překonat svá těžká zranění, stát se terapeutickým psem a být jmenován americkým psem hrdinou roku 2018 organizace American Humane.

Instagram

Zdroj:
Instagram

Nejprve je však důležité znát pozadí Chi Chiina života. Jak si jistě dokážete představit, začátek byl pro milou holčičku strašlivý. V roce 2016 byla Chi Chi ponechána mrtvá v kontejneru v Jižní Koreji. Byla nalezena v pytli na odpadky s nohama svázanýma drátem – který se jí zažíral do kůže.

Instagram

Zdroj:
Instagram

Organizace Animal Rescue, Media & Education získala zprávu o potenciální masné farmě, kde byla Chi Chi nalezena, prostřednictvím Nabiya Irion Hope Project, skupiny na ochranu zvířat se sídlem v Jižní Koreji. Bylo čiré štěstí, že se jim podařilo vyděšenou a zraněnou holčičku vůbec najít.”

Po ošetření v nemocnici musela být Chi Chi amputovány všechny čtyři končetiny, a to přímo nad tlapkou.”

Po operaci bude Chi Chi Chi potřebovat spoustu rehabilitací. Dostala by také čtyři na míru navržené protézy, aby se mohla naučit znovu chodit. ARME sdílela video zachráněného psa, díky němuž se Elizabeth Howellová v Arizoně o Chi Chi dozvěděla. Okamžitě věděla, že si chce statečného psa vzít k sobě domů.

Instagram

Zdroj:
Instagram

“Ukradla mi srdce,” řekla Howellová pro TODAY.

O několik týdnů později Chi Chi dorazila do Arizony, kde jí budou muset být nasazeny protézy. To by se ukázalo jako výzva vzhledem k tomu, že její nohy byly amputovány v různých výškách.

Po chvíli pokusů a omylů měla Chi Chi protézy, které ji postavily na nohy a rozpohybovaly rychleji, než kdokoli předpokládal.

“Když se lidé setkají s Chi Chi, jsou inspirováni její odvahou, vytrvalostí, schopností překonávat nepřízeň osudu a jejím nikdy se nevzdávajícím přístupem,” uvedl Howell v prohlášení, které vydala organizace American Humane. “Je příkladem houževnatosti a odpuštění a otevřeně se dělí o svou lásku a soucit v hojné míře. Její sladce temperamentní a laskavý duch otevírá lidská srdce a její vnímavý duch vycítí, kde je její lásky potřeba.”

Instagram

Zdroj:
Instagram

Jakmile se Chi Chi plně uzdravila, začala působit jako terapeutický pes a často navštěvovala lidi v domovech pro seniory, veterány, mládež, a dokonce i další lidi po amputaci.

“Chi Chi je opravdu dar od Boha,” řekl Howell poté, co Chi Chi získala ocenění Hero Dog. “A my jsme vděční za každý den, kdy je tady, aby s námi hojně sdílela svou lásku a inspirovala nás, abychom se nikdy nevzdávali.”

Instagram

Zdroj:
Instagram

Chi Chi Chi změnila život mnoha lidem, ať už byla kdekoli. Byla živoucím příkladem vytrvalosti, lásky a soucitu. Bohužel, v březnu 2018 byl tomuto hrdinnému, krásnému psovi diagnostikován agresivní nádor v nosní dutině. Zemřela v únoru 2019.

Chi Chiin odkaz zůstane navždy zapamatován a její příběh není ničím jiným než inspirujícím. Více o Chi Chi, její neuvěřitelné záchraně a nádherném životě se dozvíte v následujícím videu.

Prosím, Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share