Štěně adoptuje lvíčata, která tu nechala jejich matka –

Štěně adoptuje lvíčata, která tu nechala jejich matka –

Roztomilé štěně německého ovčáka jménem Sandra, které se řídilo svým mateřským instinktem, přivítalo dvě roztomilá lvíčata. Malé kočičky se narodily přirozenou cestou v parku Bílého lva ve Vladivostoku.

Matka jménem Sirona si kočiček zřejmě nevážila. Tváří v tvář této situaci se pracovníci centra rozhodli hledat okamžité řešení. Bylo tedy načase zapojit Sandřin mateřský instinkt.

lionspark.ru

Lvice se vždy projevovala jako velmi introvertní a rezervované zvíře, ale bylo zřejmé, že její dvě mláďata se v její péči necítí dobře. Někteří se domnívali, že Sirona bude v určitém okamžiku projevovat nebezpečný postoj k novorozencům.

lionspark.ru

“To, co dělá lví matka, není úplně normální. Ona je (ovlivňuje)… Zdá se, že jedno mládě má dokonce malý (otvor). To je naprosto nenormální.” ředitel parku Viktor Agafonov uvedl.

lionspark.ru
lionspark.ru

Sandra neměla problém přijmout obě malé děti do své rodiny. Rychle je přijala, jako by to byli její vlastní potomci. Kdyby byl obrázek jiný, pes by se ke kočkovitým šelmám stavěl negativně, ale to se nestalo. Milující pes porodil malé štěně, takže bylo velmi snadné tyto mateřské rutiny dokončit.

lionspark.ru
lionspark.ru

“Zajímavé je, že tento pes nemá rád kočky, ale rozhodl se přijmout do své rodiny malé africké lvy. Má mládě, které je menší než lvíčata. Psík má ale mléka dost, protože v minulosti nakrmil osm mláďat.”agafonov zmínil.

lionspark.ru

Podle ředitele parku je Sandřino mléko pro lvy přijatelné, protože obsahuje všechny živiny potřebné pro normální vývoj. Takové chování ve volné přírodě naznačuje, že lidstvo má naději, pokud napodobí civilizované chování těchto zvířat.

Ačkoli je taková událost stará už nějakou dobu, je to nepochybně lekce, kterou nám dala zvířata.

Share