Štěně utěšuje svého chlupatého bratříčka, který byl právě ošetřen u veterináře –

Štěně utěšuje svého chlupatého bratříčka, který byl právě ošetřen u veterináře –

Je dobře známo, že ve světě zvířat jsou psi známí svou schopností navázat s člověkem trvalé přátelství. Tak tedy, existují zkušenosti, které mohou vykazovat známky nějakého druhu citu, který mohou mít k ostatním stejného druhu.

Již léta se objevují teorie o přátelství mezi psy. Podle některých názorů jsou psovité šelmy sociálně nejpodobnější lidem, a to díky své schopnosti vytvářet si zvláštním způsobem náklonnost k ostatním.

Přesně to je vidět na videu, kde jsou spolu dvě štěňata a jedno z nich má postiženou jednu tlapku. Zdravý pes ho utěšuje tím nejněžnějším objetím, jaké kdy viděl.

Obrázky se rychle rozšířily na Instagramgenerování nekonečných pozitivních komentářů. Tím, kdo se rozhodl tento materiál nahrát, bylo médium s názvem La FM, které si získalo popularitu mezi milovníky zvířat.

Ačkoli výše zmíněná publikace neuvádí další podrobnosti o tom, odkud tyto akce pocházejí, komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat. “A i když se mnozí lidé ptají, proč je nás tolik, kteří je milujeme (…), tato otázka se zodpovídá sama.”napsal jeden z uživatelů sociální sítě.

“Každý den nás učí víc a víc, jsou čistá láska.” dodala další žena, dojatá okamžikem, kdy se zdálo, že se oba psíci spojili v jediném citu. Tato scéna připomíná, jak důležité je poskytovat útěchu uprostřed nepřízně osudu.

Share