Studenti mají na autech americké vlajky i po příkazu správce, aby je odstranili

Studenti mají na autech americké vlajky i po příkazu správce, aby je odstranili

Školy mají kodexy oblékání, chování a další pravidla, která určují chování, oblečení, jazyk a jednání studentů v posvátných sálech a stísněných prostorách.Když se však jeden správce na Franklin County High School ve Virginii pokusil potlačit něco překvapivého, způsob, jakým děti reagovaly, byl působivý.Tři studenti byli informováni, že již nemohou vyvěšovat americkou vlajku na svých nákladních autech, protože je považována za “urážlivou” a “rušivou” Jedna z maminek teenagerů byla v šoku!”

“Můj syn mi volal ze školy, že viděl správce kolem svého náklaďáku a že je teď volán do kanceláře.”

Flickr/Cristian Ramirez

Zdroj:
Flickr/Cristian Ramirez

Když ostatní studenti slyšeli, co se děje, byli stejně ohromeni. Byli to přece Američané a vlajka pro ně byla vlasteneckým způsobem, jak dát najevo hrdost na svou zemi.”

Hned druhý den se tedy skupina spolužáků shromáždila kolem trojice, která se dostala do potíží. Vytvořili karavanu vozidel s americkou vlajkou a společně projeli městem cestou do školy.

YouTube/Luis Romero

Zdroj:
YouTube/Luis Romero

Na videu níže můžete slyšet hukot motorů kamionů ještě předtím, než je uvidíte, průvod převážně bíle zbarvených nákladních aut hrdě vyvěšujících americkou vlajku. Do vlajkového průvodu se vplížilo i jedno nebo dvě osobní auta. Vjela na školní parkoviště a klakson jednoho z vozidel vytroubil několik prvních tónů písně “Dixie.”

Jejich akt jednoty zachytila na kameru jedna z maminek, jejíž videozáznam se stal virálním. Hordy lidí nemohly uvěřit, že správce veřejné školy zakázal studentům vyvěsit na jejich vozidle americkou vlajku.

Ještě ten večer volal jedné z původních tří maminek studentů ředitel školy Jon Crutchfield.

“Chlapcům se omluvil a řekl jim, že vyvěšení vlajky na jejich autě není proti pravidlům. Podle všeho šlo o velké nedorozumění, které nemělo nikdy dojít tak daleko.”

Franklin County High School není jedinou státní školou, kde se vedení pokusilo vlajku zakázat. Správci střední školy v Rocori v Minnesotě iniciovali zákaz vyvěšování vlajek poté, co studenti vyvěsili vlajku Konfederace na svých vozidlech zaparkovaných u školy. Vedení školy uvedlo, že vlajky jsou urážlivé a vyvolávají obavy u ostatních studentů.

Následující den studenti střední školy proti zákazu protestovali. Na školním parkovišti zaparkovalo přibližně 25 vozidel s americkými vlajkami. Do konce tohoto dne dospěli představitelé studentů a vedení školy ke kompromisu, že nebude zaveden plošný zákaz a urážlivé vlajky nebo transparenty budou řešeny případ od případu.

Flickr/Justin Kerr Scheckler

Zdroj:
Flickr/Justin Kerr Scheckler

Studenti střední školy Mount Zion v Georgii se postavili za spolužáka, kterému bylo řečeno, že ve škole nesmí na svém autě vyvěsit americkou vlajku. Spolužák se na sociálních sítích podělil o své překvapení:

“Znepokojuje mě, že když mě máma vyzvedne ze školy v mém autě s americkou vlajkou, vyjde ven zaměstnanec školy a řekne mi, že ji na školním parkovišti nesmíme vyvěsit. To není správné. To je to, pro co žijeme. Za tohle bojují naši vojáci, za takové věci.”

Studenti nechápali, jak je možné, že škola může vyvěsit americkou vlajku před školou na školním dvoře, ale oni ji nemohou vyvěsit na svých vozidlech

Podívejte se na následující video a uvidíte, jak se studenti spojili, aby protestovali proti tomu, že jim bylo zakázáno vyvěsit americkou vlajku na jejich vozidlech, když jsou ve škole. Co si myslíte o těchto typech zákazů?

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share