Táta obhajuje, že nechal své dítě zdřímnout s pitbulem

Táta obhajuje, že nechal své dítě zdřímnout s pitbulem

Zdá se, že o pitbullech se stále vedou debaty. Jsou nebezpeční, nebo jsou to výchovní, starostliví a mírumilovní psi “chůvy”, kteří mohou hlídat děti? Ať už si osobně myslíte, že odpověď je správná, toto video vás buď zahřeje u srdce, nebo vám zvedne mandle.

Pitbulové:

Screenshot Youtube

Zdroj:
Screenshot Youtube

Roční dítě ve videu je synem Jarada Derocheyho, který je chovatelem pitbulů a provozuje MVP Kennels. Jarad zveřejňuje fotografie pitbulů na @mvp_bullies Instagramu.

Na mnoha fotografiích jsou jeho děti přitulené k psovi velkého plemene.

Pitbull je jakýmsi souhrnným označením pro několik plemen, včetně amerického pitbulteriéra, amerického stafordšírského teriéra, amerického bullyho a stafordšírského bulteriéra. Podle American Kennel Club. je toto plemeno známé jako …

“Chytří, sebevědomí, dobromyslní společníci. Jejich odvaha je příslovečná. Zodpovědně vychovaný, dobře socializovaný AmStaff je věrný, spolehlivý přítel až do konce.”

https://www.instagram.com/p/CAhCMivlCrz/
Instagram @MVP_Bullies

Zdroj:
Instagram @MVP_Bullies

Takže zpět k otázce . …

Autorka knihy ” Pitbull: ” (The Battle Over an American Icon,

) Bronwen Dickeyová píše…

“Řeknete slovo “pitbull a lidé ztratí rozum a přikloní se na jednu nebo druhou stranu.”

Bronwen zkoumala plemeno sedm let, vyzpovídala nespočet zdrojů a došla k závěru…

“Pitbulové jsou prostě psi. Až příliš často slouží jako náhražka našich vlastních předsudků.”

Mytologie o pitbulovi je hustá na obou táborech. A obě strany se v mnoha věcech mýlí; čelist psa se nezamyká a neexistují žádné důkazy o tom, že by toto plemeno bylo “chůvou” pro děti. A pokud se pitbul objeví v útulku se zraněními a jizvami, je pravděpodobnější, že se stal při nehodě, než že by ho týral jeho majitel.

Bronwen tvrdí, že zákaz tohoto plemene nijak nepomáhá potlačit případy, kdy psi koušou lidi. Vysvětluje, jak pomáhají zákony o vodítku a jak je jeden okres v Oregonu se svou politikou napřed…

“V okrese Multnomah v Oregonu mají program Potenciálně nebezpeční psi, který je velmi úspěšný. Pokud se pes stane obtížným nebo ohrožuje lidi, zasáhne kontrola zvířat, zkontroluje majitele psa a doporučí mu výcvik. Udržují kontakt s majitelem, což výrazně snižuje počet kousnutí, protože nedovolí, aby se situace vyhrotila.”

Screenshot Youtube

Zdroj:
Screenshot Youtube

Youtubeři se zapojují do debaty…

“Zlí psi pocházejí od špatných chovatelů a špatných majitelů.”

“Pitbulové nejsou agresivní psi, pokud nejsou naučení být agresivní. Už mě unavuje poslouchat o nich negativní věci, přitom jsou to úžasní domácí mazlíčci. Tak milí a roztomilí!”

Youtube Screenshot

Zdroj:
Youtube Screenshot

Další youtubeři se obávají o děti…

“Souhlasím s celým argumentem o pitbulech a majitelích, ale stejně bych své dítě na takového nenechala.”

“Miluju psy. Ale v životě mě napadli jen psi typu pitbul. Stalo se to dvakrát, v obou případech majitelé tvrdili, že jsou přátelští, a já jim věřila.”

Youtube Screenshot

Zdroj:
Youtube Screenshot

Podívejte se na následující video, kde táta uvádí důvody, proč se jeho děti cítí v bezpečí v blízkosti pitbulů, které chová.

Please SHARE this with your friends and family.

Share