//function wptheme_stat() { // ?> // // Toulaví psi chrání slepou starší ženu, kterou našli spát u řeky - carloskonig.com

Toulaví psi chrání slepou starší ženu, kterou našli spát u řeky

Toulaví psi chrání slepou starší ženu, kterou našli spát u řeky

Psi jsou jedni z nejúžasnějších tvorů na světě. Jsou chytří, milující, hloupí a nesmírně věrní a ochraňují ty, na kterých jim záleží.

Sean Biehle via Flickr

Zdroj:
Sean Biehle via Flickr

Dva psi v Nepálu posunuli svou práci ochránců na další úroveň. Po internetu kolují fotografie, na kterých tito dva psi hlídají bezbrannou ženu. 3. března 2020 zveřejnil Ake Srisuwan na své stránce na Facebooku dvě fotografie psů a starší ženy. Na prvním snímku je detailní záběr na toulavého psa sedícího vedle nebohé babičky ležící na břehu řeky

Druhý snímek ukazoval širší záběr břehu řeky spolu s dalším psem ležícím v o něco větší vzdálenosti, ale rovnoběžně s polohou staré paní.

Ake Srisuwan přes Facebook

Zdroj:
Ake Srisuwan přes Facebook

Žena byla údajně slepá a našli ji spát na okraji břehu řeky, celou zablácenou a mokrou.

Tehdy si Srisuwan všiml zvláštní situace. Při pohledu z dálky se nedalo úplně poznat, co se děje, ale když Srisuwan přiblížil záběr fotoaparátem, bylo mu to jasné – ti dva psi stařenku hlídali. Když si uvědomil, čeho byl právě svědkem, okamžitě ho to dojalo.

Ake Srisuwan přes Facebook

Zdroj:
Ake Srisuwan přes Facebook

Uživatelé Facebooku, kteří fotografii viděli, cítili soucit a lítost nad ženou ležící a spící na bahnitém břehu řeky. Některé komentáře také chválily věrnost psů, kteří ženu nikdy neopustili.”

Rozšířená fotografie upoutala pozornost místních úřadů, které se rozhodly ženě pomoci.”

Úřady si toho všimly poté, co příspěvek získal na Facebooku 762 reakcí a 58 sdílení, a okamžitě se vydaly nebohé ženě a jejím důvěryhodným společníkům na pomoc.

Ake Srisuwan přes Facebook

Zdroj:
Ake Srisuwan přes Facebook

Nepali News Update informoval, že žena a její psi byli ošetřeni v místní nemocnici.

Tyto fotografie jsou dokonalým příkladem neochvějné věrnosti psů

Příběhů o tom, jak psi projevují věrnost svým majitelům, je spousta. V některých kulturách jsou psi považováni za duchovní strážce a staví se jim svatyně a sochy.

Paul Trafford via Flickr

Zdroj:
Paul Trafford via Flickr

Jedním z důvodů, proč jsou psi tak věrní, je to, že jsou to smečková zvířata.

Ještě předtím, než byli psi domestikováni, se jejich nejstarší vlčí předci pohybovali ve smečkách. Silnější vlci chránili mláďata, samice a nejslabší členy smečky.

Tato vlastnost přešla na domestikované psy. A tak psi, kteří chránili stařenku, ji mohli považovat za člena své smečky.

Flowcomm via Flickr

Zdroj:
Flowcomm via Flickr

Existuje spousta dalších důvodů, proč psi střeží své lidské majitele.

Zaprvé, když jim projevujete laskavost tím, že je hladíte, krmíte a pravidelně si s nimi hrajete, psi vás s největší pravděpodobností nebudou považovat za hrozbu a budou se snažit tuto laskavost opětovat tím, že vás budou chránit. Dalším důvodem je to, že psi vás vnímají jako důležitý zdroj potravy a přístřeší, které jsou nezbytné pro jejich přežití.

A. via Flickr

Zdroj:
A. via Flickr

Psi jsou věrní až do konce – o tom není pochyb. Tento příběh je toho důkazem.

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share