//function wptheme_stat() { // ?> // // tříletý německý ovčák s trpasličím vzrůstem stále vypadá jako štěně - carloskonig.com

tříletý německý ovčák s trpasličím vzrůstem stále vypadá jako štěně

tříletý německý ovčák s trpasličím vzrůstem stále vypadá jako štěně

Kdybychom tak mohli vrátit čas. Kromě toho, že bychom se vrátili do doby, kdy neexistoval koronavirus, bychom si přáli, aby se z našich dospělých psů opět stala štěňata.

Bohužel jsme zatím celý koncept “cestování časem” úplně nezvládli, takže se musíme vypořádat s realitou současnosti.

Ale nebudete souhlasit, když řeknu, že většina z nás dává přednost mláďatům?

Jedním z dobrých důvodů je, že jsou rozkošnější, když jsou ještě malá.

Pexels

Zdroj:
Pexels

Ačkoli nemůžeme mluvit obecně, někteří si mohou vybrat dospělé psy jednoduše proto, že jsou lepšími ochránci domova ve srovnání se štěňaty.

Pro Rangera však není třeba vracet čas.

Jsou mu už tři roky, ale stále vypadá jako roztomilé štěně.

Nepřál si být takhle velký.

Ranger bohužel trpí zakrněním hypofýzy.

Němečtí ovčáci jsou jen jedním z mnoha plemen psů, která jsou náchylná k tomuto vzácnému onemocnění. I když ji mohl vyvolat také parazit zvaný Giardia, kterého Ranger chytil ještě jako štěně.

“Hypofyzární dwarfismus je autozomální porucha, která se dědí u některých plemen, jako jsou němečtí ovčáci, výmarští ohaři, špicové, jezevčíci, corgiové, basetové, saarloští vlčáci a českoslovenští vlčáci.”

Parazita se jim podařilo zbavit, ale postupem času si jeho majitelka Shelby Mayoová všimla něčeho zvláštního.

Zdálo se, že Ranger od té doby nevyrostl.

Neznamená to, že se věci úplně změnily. Jde jen o to, že se už fyzicky nevyvíjí očekávaným tempem růstu pro své plemeno.

“Německý ovčák váží u psů od 66 do 88 kilogramů a u fen od 49 do 71 kilogramů. Němečtí ovčáci jsou velcí psi a jejich váha je odůvodněná jejich výškou, která je v ramenou asi 24 až 26 palců u psů a 22 až 24 palců u fen.”

Pexels

Zdroj:
Pexels

Když se vrátili k veterináři, diagnostikovali mu zakrslost. Ranger sice navenek vypadá roztomile, uvnitř na tom však tak dobře není.

Zakrslost hypofýzy může vést k dalším zdravotním problémům.

“Následky se neprojevují jen navenek, protože nedostatek růstového hormonu způsobuje nedostatečně vyvinuté ledviny vedoucí k selhání ledvin, nedostatečnou činnost štítné žlázy způsobující otupělost a pomalou inteligenci a většina psů s hypofyzárním dwarfismem je neplodná.”

Když už mluvíme o následcích, chudák pes trpěl ztrátou srsti a šupinatou kůží ještě předtím, než u něj veterináři zjistili hypotyreózu.

Být malý má někdy velké následky.

Zakrnění hypofýzy může také zkrátit život psa:

“Bez léčby bude mít váš pes kratší život, než je obvyklé, a to asi čtyři nebo pět let. Léčba prodlužuje délku života a pomáhá zajistit vašemu psovi lepší kvalitu života.”

Udržet krok s náklady na specializovanou léčbu není snadné.

Některé rodiny si to nemohou dovolit. Považujte psa za šťastného, pokud jeho rodina může jen podepsat šek na každý několikaciferný účet.

Naštěstí pro Rangera se o jeho příběhu šířila informace na jeho instagramovém účtu, který nasbíral obrovské množství sledujících. Mnoho lidí mu také projevilo svou lásku tím, že dali jeho lidské rodině vědět, že jsou připraveni pomoci.

Veškeré pomoci si určitě vážíme a všichni jsme rádi, že se Rangerovi dostává lásky a podpory od dobrosrdečných lidí, kteří mu chtějí dopřát další a zdravější roky života.

Chcete-li vidět další snímky tohoto rozkošného pejska, navštivte Rangerovu stránku účet na sociálních sítích. Můžete také navštívit jeho Etsy shop zakoupit zboží Ranger’s merchandise.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share