Učitelce zavolají rodiče žáka a prosí ji, aby si vzala jejich nenarozené dítě. Druhý den rodí maminky

Učitelce zavolají rodiče žáka a prosí ji, aby si vzala jejich nenarozené dítě. Druhý den rodí maminky

Od začátku pandemie se objevilo mnoho zpráv o komunitách, které si vzájemně pomáhají. O jednotlivcích, kteří se snaží udělat něco navíc – někdy i pro úplně cizí lidi.

Nemyslím si, že by se objevila zpráva jako tato. Kdy žena vynaložila mimořádné úsilí, aby pomohla někomu, kdo nebyl úplně cizí, ale rozhodně nebyl blízký přítel.

A to je věc, kterou byste udělali pro svého nejlepšího přítele.

Rodina v zoufalé nouzi

Facebook

Zdroj
Facebook

Malému Juniorovi Floresovi je sedm let. On a jeho rodiče, Marvin a Zully Escobarovi, jsou guatemalští žadatelé o azyl žijící ve Stamfordu v Connecticutu.

Marvin i Zully přišli na začátku koronavirové krize o práci, takže jejich situace byla již kritická. Zully byla těhotná a rodina nyní neměla žádný příjem.

Situace se měla ještě zhoršit.

Zully se nakazila kovidem-19 a měla porodit předčasně narozené dítě. Její manžel měl podezření, že by mohl být také nakažený, takže panovaly zřejmé obavy, kdo se o novorozence postará.

Protože nevěděla, na koho se obrátit nebo co jiného by mohla udělat, zavolala učitelce svého syna na základní škole.

Podle Hartford Courant, sotva dýchala, když volala.

“Slečno Lirová?” řekla španělsky. “Potřebuji pomoc.”

ABC7 k tomu uvedl,

“Rodina údajně řekla Liře, že v zemi není nikdo, kdo by jim mohl pomoci, a uvedla ji jako kontakt pro případ nouze.”

Reakce učitele

KMOV4

Zdroj: KMOVOV, s. r. o
KMOV4

Luciana Lira je 42letá dvojjazyčná učitelka na základní škole Hart Magnet ve Stamfordu v Connecticutu.

Když jí 1. dubna zavolala Zullyst, neváhala. I když by jí nikdo žádné zaváhání nevyčítal.

Zully také požádala Liru, aby zavolala Marvinovi, jejímu manželovi, a předala mu jeho číslo.

Hartford Courant uvádí,

“V té době by Lira Marvina nepoznala, ani kdyby do něj narazila. Jejím jediným kontaktem s ním bylo, že ho zahlédla v dálce na rodičovské schůzce a zamávala mu na pozdrav.”

Ale zavolala mu a on zopakoval obavy své ženy. Obával se, že on i jeho syn mají covid-19 a že nakazí dítě. Požádal, zda by Lira převzala roli dočasného opatrovníka jeho novorozence.

Představte si, že byste se ocitli v takové situaci. Virtuální cizinci žádají nemyslitelné. Vezměte si jejich novorozence a postarejte se o něj v dohledné době.

Lira říká Courantovi, že byl nepořádek.

“Jediné, co dokázal, bylo plakat. A plakat. A plakat,” řekla Lira. “Říkal: ‘Byla o pět týdnů dřív. Jsem prostě vyděšený. Nevím, co se to v mém životě děje.”

Lira opět neváhá vystoupit a angažovat se. A to i přesto, že má doma vlastní rodinu. Přestože jako učitelka stále pracovala, i když virtuálně.

Nejenže byla ochotná se tohoto úkolu ujmout, ale uvědomovala si také potřebu působit jako tlumočnice pro rodinu Floresových. Stala se prostředníkem pro komunikaci mezi Martinem Floresem, nemocnicí a dokonce i rodinou v Guatemale.

Narodila se malá Neysel Floresová

Facebook

Zdroj
Facebook

Den poté, co Zully Floresová zoufale zavolá učitelce svého syna, se jí narodí dítě. Narodí se císařským řezem, váží 5 liber a 12 uncí, zatímco jeho matka byla v lékařsky vyvolaném kómatu.

“Byla v kritickém stavu, až si mysleli, že to nepřežije,” říká Lira.

Všichni byli nadšeni, když se dozvěděli, že se narodil zdravý, a přestože byl předčasně narozený, Lira si ho mohla vzít domů už po pěti dnech. V té době však již bylo potvrzeno, že Martin i Junior Floresovi skutečně koronavirus mají.

Takže poté, co Marvin Flores promluvil s Liřiným manželem Alexem – aby se ujistil, že s tím souhlasí -, musela Lira vše zařídit. Neměla doma novorozence už více než deset let, takže toho potřebovala hodně.

Přibývaly dary od přátel a rodiny a nakonec byla připravena.

Malá Neysel je stále s rodinou Lira. Zully je doma, ale má před sebou dlouhou cestu, než bude v pořádku. Do té doby je od svého dítěte odloučena a vídá ho pouze na Zoom-oru na fotografiích. Jediné, čeho se může držet.

V Facebook napsala Liřina kamarádka Joy Colonová,

“Tento nesobecký čin nám připomíná, že naše lidskost nás všechny činí nezbytnými … pro druhé. Jak každý z nás zareaguje, když je požádán, aby se prostě ukázal a pomohl. Sestry v nemocnici se mé kamarádky zeptaly, zda je matčinou sestrou, nebo snad sestřenicí, protože byla uvedena jako hlavní kontaktní osoba, Luciana Lira odpověděla: “Jsem jen učitelka.””

Luciana Lira je mnohem víc než “jen učitelka”

A GoFundMe byla založena sbírka na pomoc rodině Floresových.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share