Velryba připlave k potápěči a “žádá” o uvolnění z rybářského háčku

Velryba připlave k potápěči a “žádá” o uvolnění z rybářského háčku

Velryba vorvaňovec (Physeter macrocephalus) je obrovský savec, který může dorůstat až 55 stop. Tyto obrovské šelmy, které lze snadno poznat podle mohutné hlavy a nápadně zaobleného čela, jsou navzdory své velikosti ve skutečnosti zranitelné.

Vědci tvrdí, že tyto velryby mají největší mozek ze všech známých tvorů. Možná právě tato inteligence umožnila této velrybě požádat o pomoc potápěče.

YouTube

Zdroj:
YouTube

V hlavě vorvaňů se také nachází velké množství látky zvané spermacet.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Jakkoli jsou tyto velryby mohutné, jsou šetrné a živí se pouze olihněmi, které najdou, když se ponoří do hlubin oceánu.

Potápěčem je Hugues Vitry. Je to světoznámý mauricijský ekolog a podmořský fotograf a na tomto videu odstranil velrybě ze spodní čelisti malý rybí háček.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Vitry je také manažerem potápěčského centra a viceprezidentem organizace na ochranu mořské megafauny.

He once freed a whale that got entangled in ropes. Vitry se snaží pomáhat a chránit mořské živočichy a říká, že jeden člověk může udělat obrovský rozdíl. Říká také, abychom nevěřili všemu, co o oceánech říkají média.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Velryba plave blízko Vitryho a pohybuje svým obrovským tělem do stran, než otevře čelist, aby potápěči ukázala, že potřebuje pomoc. Jeden malý háček způsobil této obrovské velrybě nepříjemnosti. Představte si, co by obrovské předměty mohly udělat.”

Když velryba plave vedle Vitryho, ten na ni natáčí kameru a vypráví, co se dělo.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Vitry říká, že plaval blíž k velrybě a viděl krev.

Překlad je strohý, ale říká, že hák byl u velrybího zubu, takže se mu ho s vynaložením určité síly podařilo z velrybí tlamy vyjmout. Mohutný savec zůstal po celou dobu klidný.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Tady je to nejlepší.

Sám Vitry byl v úžasu, když se zdálo, že velryba ještě chvíli setrvá poté, co se pokusil tvora uklidnit, že je konec. Velryba jako by mu na oplátku děkovala!

Vezměte si to od tohoto diváka, který zřejmě rozuměl Vitryho francouzštině,

“Pro zájemce: ten chlapík (zámořský Francouz, řekl bych Réunionňan, ale mohl by být z jiného ostrova) vypráví o tom, jak bylo zvláštní vidět, jak k nim ten vorvaň přichází s otevřenou tlamou, ale neagresivně, jak viděl, že jí z tlamy teče krev, a jak se po vyjmutí háčku chvíli snažil, aby velryba pochopila, že je konec, objal ji a jak vorvaň potom chvíli stál a dával najevo známky, které by se daly vykládat jako vděčnost.”

Velryby jsou vysoce inteligentní tvorové.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Vitry na chvíli ztuhl, než se znovu vydal k velrybě. Objal obrovskou velrybu, přitiskl svou hlavu k její a zašeptal kdysi bezmocnému savci slova lásky

Velryba, jakkoli velká, stále potřebovala jeho pomoc. Potřebuje naši pomoc. Doufejme, že Vitryho činy inspirují mnoho dalších, aby udělali totéž.”

Podívejte se na Vitryho momentku s velrybou níže!”

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.”

Share