//function wptheme_stat() { // ?> // // Veterinář prozradil, proč byste měli být se svým mazlíčkem v jeho posledních chvílích - carloskonig.com

Veterinář prozradil, proč byste měli být se svým mazlíčkem v jeho posledních chvílích

Veterinář prozradil, proč byste měli být se svým mazlíčkem v jeho posledních chvílích

Není nic srdcervoucího než vidět svého domácího mazlíčka v bolestech.

Někdy však stáří nebo špatný zdravotní stav znamená, že milovníci zvířat musí učinit těžké rozhodnutí o eutanázii svých domácích mazlíčků.

Je to smutné, ať už to otočíte z jakékoli strany, ale tento lékařsky asistovaný způsob odchodu má samozřejmě určité výhody. V první řadě ukončí veškeré utrpení, kterým může domácí zvíře procházet, pokud je nemocné nebo trpí bolestmi. Také jim umožňuje důstojnější způsob umírání.

Ona to ví

Zdroj:
Ona to ví

Můžete mít vyrovnanou hlavu a snažit se to všechno mít na paměti, ale nikdy to není jednodušší. Je to jen jedna z těch smutných, nevyhnutelných skutečností života, kterým všichni musíme v určitém okamžiku čelit.

A i když být po jejich boku v jejich posledních chvílích je těžké, je to to, co většina majitelů domácích mazlíčků chce udělat.

Pokud si myslíte, že patříte mezi tyto lidi, možná vás překvapí, že existují i jiní, kteří nesnesou myšlenku, že by měli být u toho, když se to stane. Emocionální stres je příliš těžký, nebo si možná myslí, že pro zvíře nemá význam, zda tam jsou nebo ne.

Ale to není ten případ! Důkazy ukazují, že naši domácí mazlíčci si velmi dobře uvědomují a oceňují podporu svého nejlepšího přítele v posledních chvílích života.

Chewy na Unsplash

Zdroj:
Chewy na Unsplash

Moje oči už také vycházejí, nebojte se. Ale takové věci je důležité vědět!

Jeden soucitný veterinář se rozhodl sdílet své zkušenosti s eutanazií domácích zvířat na Facebooku. Nyní byla sdílena statisíckrát po celém světě a působí jako cenné poučení pro majitele domácích zvířat po celém světě.

Dogsaholic

Zdroj:
Dogsaholic

Příspěvek se dotýká několika důležitých poznámek. Vyzývá majitele, aby vydržel emocionální okamžik a byl statečný pro své chlupaté přátele.

“Nenuťte je přecházet ze života do smrti v místnosti plné cizích lidí, na místě, které nemají rádi. Věc, kterou lidé musí vědět, že většina z vás neví, je, že vás hledají, když je opustíte.”

Facebook, Hillcrest Veterinary Hospital

Zdroj:
Facebook, Hillcrest Veterinary Hospital

Od té doby se ozvali i další veterináři, kteří s tímto komentářem souhlasí.

Dr. Evan Shaw je dalším veterinářem, který na základě dlouholetých zkušeností viděl, jak se zvíře liší, když jsou jeho majitelé v místnosti. Někteří říkají, že je to nakonec lepší i pro majitele z dlouhodobého hlediska.

Dr. Evan Shaw s příspěvkem souhlasil.

Řekl:

“Mám spoustu klientů, kteří se vracejí, a zjistil jsem, že lidé, kteří nejsou na konci života svého domácího mazlíčka, to později považují za jednu z největších výčitek. Naprosto chápu, jak těžké by to bylo, ale smrt je nakonec součástí života a je třeba ji prožít, aby se usnadnil proces truchlení.”

A jednomu majiteli domácího mazlíčka, Jessi Dietrichové, se zlomilo srdce poté, co mluvila se svým vlastním veterinářem, který se vyjádřil podobně.

Podělila se s ním o jeho emotivní reakci Twitter následovníci:

“Říkal, že když musí zvíře utratit, 90 procent majitelů ve skutečnosti nechce být v místnosti, když jim dává injekci, takže poslední okamžiky zvířete jsou obvykle zběsile se rozhlížející po svých majitelích a upřímně řečeno, to mě zlomilo.”

Holka, to mě taky zlomilo.

Pixabay, ewka_pn

Zdroj:
Pixabay, ewka_pn

A i když nejste majitelé domácích mazlíčků a jste jen milovníci zvířat jako já, pravděpodobně vás to přimělo přemýšlet o všech toulavých zvířatech, která musí být utracena. Často umírají sama bez lásky majitele.

Americká veterinární asociace zveřejnila mnoho užitečných informací týkajících se procesu eutanazie.

Je užitečná pro majitele domácích zvířat, kteří chtějí být připraveni na těžké chvíle. Na jejich webových stránkách se píše: “:

“Truchlení pro domácího mazlíčka nebo domácí mazlíčky určitých druhů nemusí být některými členy vaší komunity plně respektováno. Dokonce ani dobře smýšlející rodina a přátelé si nemusí uvědomovat, jak důležité pro vás vaše zvíře bylo nebo jak intenzivní je váš zármutek. Jejich poznámky mohou působit krutě a bezcitně, ačkoli tak neměly být chápány. Buďte k sobě i k ostatním upřímní ohledně toho, jak se cítíte. Pokud cítíte zoufalství, promluvte si s někým, kdo je vnímavý a nesoudí vás, když naslouchá vašim pocitům ohledně ztráty vašeho domácího mazlíčka.

Poskytují také pomoc lidem, kteří se potýkají se zármutkem, což je zcela přirozená reakce na smrt jak lidí, tak zvířat.

Pixabay, free-photos

Zdroj:
Pixabay, free-photos

Domácí mazlíčci se opravdu stávají jako členové rodiny!

“Vyhledávání sociální podpory vám může pomoci překonat zármutek. Pokud vám tuto podporu nemůže poskytnout nejbližší rodina a přátelé, vyhledejte emočně bezpečné a přijímající prostředí, jako je například podpůrná skupina pro ztrátu domácího mazlíčka. Mluvte o svém zármutku, ale také o zábavných chvílích, které jste se svým mazlíčkem strávili společně, o aktivitách, které jste si užívali, a o vzpomínkách, které pro vás mají význam.”

Pixabay, Katinkavom Wolfenmond

Zdroj:
Pixabay, Katinkavom Wolfenmond

Váš domácí mazlíček vás miluje víc než cokoli na světě. Nenechávejte ho v jeho posledních chvílích samotného. Být po jejich boku jim pomůže vědět, že vše bude v pořádku.

Dávejte jim najevo, jak moc je máte rádi až do samého konce. Možná to bude těžké, ale nebudete toho litovat.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share