//function wptheme_stat() { // ?> // // Vietnamský veterán v hospicové péči se naposledy rozloučil se svým věrným psem - carloskonig.com

Vietnamský veterán v hospicové péči se naposledy rozloučil se svým věrným psem

Vietnamský veterán v hospicové péči se naposledy rozloučil se svým věrným psem

Když člověk ví, že se blíží čas posledního rozloučení, chce se ujistit, že se tak stane před lidmi, kteří jsou jeho srdci nejdražší.

Přesně to udělal obyvatel Nového Mexika a válečný veterán John Vincent, když se dozvěděl, že mu na Zemi zbývá jen omezený čas. Postaral se o to, aby svého chlupatého přítele naposledy viděl a mohl se s ním naposledy rozloučit.

Když se John poprvé setkal se svým věrným psem Patchem.

Jak bylo zmíněno v Albuquerque Journal, John se narodil v Montaně a většinu dětství strávil na ranči. V mládí pak narukoval k námořní pěchotě a nakonec u ní sloužil tři roky včetně války ve Vietnamu.

“Vždycky jsem šel tam, kde byli nejlepší,” řekl, když mluvil o svých dnech ve vojenské službě.

Patch, jorkšírský teriér, mu byl darován laskavou sousedkou, která měla psa, jenž porodil vrh rozkošných štěňat.

“Byl nejmenší a já chtěl takového, který by mohl jezdit na kole. Jediné chlupy jsem měl na bradě, kterým se říkalo záplata. … A on měl malou bílou záplatu, takže jsme byli bratři záplaty,” vysvětlil veterán vietnamské války.

Od té doby oba trávili čas jízdou na Johnově motocyklu Harley a Patch měl dokonce pár miniaturních brýlí. Když John odešel do důchodu v Novém Mexiku, dvojice často trávila noc procházkami venku.

Pak se stalo něco nečekaného.

John a Patch spolu žili několik let a nemohli si přát nic jiného než čas. Vzhledem k věku a zhoršujícímu se zdravotnímu stavu byl John nakonec převezen do hospicového centra a to znamenalo i odloučení od milovaného psa.

Tehdy pětiletého Patche musel odevzdat do Albuquerque Animal Welfare. Bohužel tak musel učinit kvůli jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Když mu však bylo řečeno, že už mu nezbývá mnoho času, vznesl John zvláštní prosbu – chtěl Patche ještě naposledy vidět.

Tuto prosbu sociální pracovníci hospicového centra neodmítli, a tak udělali vše pro to, aby se uskutečnila.

Tolik očekávané shledání.

Johnovo přání vidět naposledy Patche se splnilo. Útulek pro zvířata přivezl psa do hospicového centra v Raymond G. Murphy VA Medical Center, aby se setkání uskutečnilo.

“Jo, to jsem já. To je táta,” řekl John hned, když mu Patch skočil na klín, aby mu dal pusu. “Jsi rád, že mě vidíš? Já jsem tak šťastný, že tě vidím.”

Všichni, kdo se podíleli na shledání, byli rádi, že se John a Patch opět vidí.

“Když přišla žádost, okamžitě padlo “rozhodně” a uděláme vše, co je v našich silách, abychom to uskutečnili,” řekl Danny Nevarez, ředitel útulku pro ochranu zvířat. “Bylo to tak jednoduché, jako dostat sem Patche.”

Nevarez také řekl, že Patch byl zjevně rád, že jde do hospicového centra, jako by věděl, koho tam potká. Po setkání se svým předchozím majitelem se však rozplakal. Kromě toho, že se mu po Johnovi hodně stýskalo, to skoro vypadalo, že cítí, že se něco děje.

“Skoro jako by to věděl, prostě začal kňučet,” řekl Danny. “Jako by měl to očekávání.”

Nakonec Patch dostal adopci do nové rodiny a jsme si jisti, že John nemohl být šťastnější, když věděl, že jeho nejlepší kamarád bude v dobrých rukou.

Před zhlédnutím následujícího videa si nejprve připravte kapesníky.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share