Vlčák štěká na “cizího” vojáka, dokud nezachytí známý pach

Vlčák štěká na “cizího” vojáka, dokud nezachytí známý pach

Když je člen armády nasazen, jeho nepřítomnost pociťuje celá rodina.

Včetně rodinného psa.

Takže když se Indův táta vrátil na prázdniny domů, mix huskyho malamuta a vlka lesního se málem zbláznil.

Devin Ekstrom z Northwoodu ve státě New Hampshire odjel v roce 2018 na základní výcvik americké armády a po deseti měsících se vrátil.

Ekstromova partnerka Morgan se postarala o to, aby setkání Ekstroma a jeho psa natočila na video.

Věděla, že to bude emotivní setkání, a dvouletý Indus ji nezklamal.


Caters Clips – YouTube

Zdroj:
Caters Clips – YouTube

“Indův ‘táta’ byl tak šťastný a ohromený láskou, kterou mu věnoval, jakmile si uvědomil, že je to on,” řekl Morgan. “Plakal jsem spolu se zbytkem rodiny.”

Na videu je vidět, jak husky štěká na muže ve velkých botách a vojenské uniformě. Zdá se, že Indus svého otce v tomto podivném oděvu nepoznává a je jím zastrašen.

Pak ale táta klesne na kolena, aby se dostal na stejnou úroveň se svým psem. Když se ocitnou z očí do očí, Indus tátu okamžitě pozná.


Kočičí klipy – YouTube

Zdroj:
Caters Clips – YouTube

“Kdo je to?” Morgan se ptá Inda.

Indus se okamžitě rozběhne, aby svého tátu objal. A pořádně ho obejme a dá mu spoustu polibků. Pak se začne přehnaně těšit a musí trochu pobíhat, aby všem dal najevo, že je táta doma.

Potřebuje ze sebe dostat všechnu tu vzrušenou energii, a tak chvíli běhá sem a tam.

Pak se hned vrátí k tatínkovi, aby ho znovu políbil, objal a pomazlil. Indus je z táty tak nadšený, že se nemůže přestat kroutit a skákat, aby tátu objal.

Caters Clips – YouTube

Zdroj:
Caters Clips – YouTube

Setkání Ekstroma a Inda se nakonec stalo virálním a převzalo ho několik zpravodajských organizací. Lidé byli ohromeni veškerou láskou a emocemi, které Indus ke svému otci cítil.

“Není pochyb o tom, že psi mají velmi specifické vzpomínky,” říká Marc Bekoff, autor knihy Proč se psi hrbí a včely mají deprese,” říká Pacific Standard. “Uznávají jednotlivce. V tom vztahu péče, lásky a náklonnosti je toho hodně zabaleno.”

Caters Clips – YouTube

Zdroj:
Caters Clips – YouTube

Pacific Standard uvádí, že psi mají tendenci různě reagovat na to, když se jejich “člověk” vrátí domů z nasazení.

Někteří běhají rozjařeně kolem dokola, jiní na svého vojáka vylezou nebo se ho pokusí napadnout. V tomto případě Indus udělal obojí.

Psi mají tendenci spojovat emoce, jako je láska, strach a hněv, s vjemy poskytovanými člověkem, například s tím, jak jejich člověk voní, zní a vypadá.

“V podstatě vyhodnotí tento komplex vjemů, který je vlastně člověkem a který vyvolá emoci,” říká Stanley Coren, emeritní profesor na Univerzitě Britské Kolumbie a autor knihy “Moudrost psů”.


Klipy Caters – YouTube

Zdroj:
Caters Clips – YouTube

Psi často procházejí obdobím smutku, když je opustí pečovatel.

“Je to ztráta – nepředvídatelná ztráta – protože člověk nemůže říct: ‘Za dva týdny se vrátím,'” vysvětluje Bekoff. “Nikdo toho o psí paměti moc neví, pokud jde o to, kdy se pes dostává do stavu, kdy přemýšlí, zda se člověk vrátí.”

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Indus – (@indus_the_wolfdog)

V tomto případě se ale Indusův táta vrátil za další zábavou a dobrodružstvím. Pokud si chcete prohlédnout další Indovy fotografie a videa, podívejte se na jeho Instagramové stránky.

Podívejte se na jejich setkání ve videu níže!

Prosím SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share