Voják chce adoptovat “děsivého” psa, který za něj schytal 4 kulky, ale lidé se mu za to posmívají

Voják chce adoptovat “děsivého” psa, který za něj schytal 4 kulky, ale lidé se mu za to posmívají

Musíme se přiznat: než jsme narazili na tento příběh, byli pro nás váleční psi téměř neznámým územím.

Zatímco se zdá, že média nekonečně chválí policejní a služební psy (a to oprávněně), zdá se, že na některé z nejstatečnějších psů na světě se často zapomíná.

V některých případech hrají vojenští psi ještě důležitější roli než naši vojáci.

Jejich vynikající čich jim pomáhá vyčenichat nepřítele, což z nich dělá ideální kandidáty na ochranu základního tábora.

Tito chytří psi mohou být dokonce vycvičeni k odhalování odstřelovačů a výbušnin, stejně jako k odhalování zraněných vojáků ležících v obtížně lokalizovatelných oblastech.

YouTube

Zdroj
YouTube

Přes veškerou úžasnou práci, kterou odvádějí, však mohou být vojenští psi vnímáni jako agresivní a v některých případech jako “další objekt” namísto cenného člena týmu.

Když tito psi dosáhnou důchodového věku, často nemají láskyplný domov, kde by se mohli usadit, a mohou být utraceni nebo odvezeni do útulků.

YouTube

Zdroj
YouTube

Takže když byl americký vojenský bojový pes Layka čtyřikrát zastřelen nepřítelem z bezprostřední blízkosti a zachránil tak životy mnoha vojáků, její psovod, štábní seržant Julian McDonald, neuvěřitelně bojoval za to, aby ji poté adoptoval.

Navzdory kritice mnoha Julianových kolegů žije nyní statečná belgická malinois se seržantem a jeho rodinou šťastný život a její inspirativní příběh byl sdílen na YouTube National Geographic.

“V den, kdy byla Layka v květnu zastřelena, jsem okamžitě pocítil naléhavý pocit, že ji musím napravit.” Julian řekl kameře. “Od tohoto dne tady tomu psovi dlužím všechno, se synem, s matkou, s rodinou… Dlužím jí všechno.”

Přestože byl tento statečný pes po postřelení těžce zraněn, zaútočil na střelce a zkrotil ho, čímž zachránil životy všech mužů Juliánova týmu.

Byl to neuvěřitelně obětavý čin a pochybujeme, že mnoho lidí by bylo schopno udělat totéž.

“Cítil jsem se opravdu špatně, protože jsem to byl já, kdo ji dostal do budovy.” Julian se zamyslel. “Ale zároveň se mi ulevilo, že jsem stále naživu a že moji kamarádi po mé levici a pravici jsou také stále naživu.”

Zranění Layce změnilo život a po ztrátě nohy bylo rozhodnuto, že se nemůže vrátit do práce.

Julian byl okamžitě rozhodnutý, že ji adoptuje, i když se zdálo, že jeho rozhodnutí nikdo nepodporuje.
“Zachránila mi život, proto jsem tady. Dlužím jí to, a proto jsem tak tvrdě bojoval za její adopci, i když lidé říkali ‘je příliš agresivní’ Zaslouží si dobrý domov.” Řekl Julian.

Julian je nyní odhodlán ukázat lidem, že vojenští psi se mohou usadit v milujícím domově, jak dokázal s Laykou. Milý pes si okamžitě oblíbil jeho ročního syna a byl k němu vždy jen něžný.

“Když jsem si ji poprvé přivedl domů, bylo mému synovi v té době něco málo přes rok.” Julian řekl. “Šla přímo k Liamovi a podřídila se a lehla si na záda. Můj syn si jí stoupl na hrudník, chytil ji za uši a strčil jí ruku do tlamy a ona nic nedělala. Jen tam ležela a nechala si líbit každý kousek.”

Layka se báječně zabydlela v rodinném životě, i když Julian ji určitě občas vezme na vojenský výcvik, aby se trochu odreagovala.

“Když je přivedete do domácího prostředí, stanou se jeho produktem, protože všechna zvířata se učí přizpůsobit a přežít.” Julian to uzavřel. Dodal: “Pokud psi vložili svůj čas do země, pak jim vláda dluží, aby jim věnovala svůj čas.”

To je něco, co můžeme podpořit. Podívejte se na Laykovo úžasné video níže.

Prosím, SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share