Voják, který dva roky neviděl partnerského psa, se s ním konečně shledal na letišti

Voják, který dva roky neviděl partnerského psa, se s ním konečně shledal na letišti

Pokud jde o válečnou taktiku, jedním z užitečných způsobů, jak odhalit bomby a nášlapné miny, je mít vycvičeného psa K-9, který dokáže vyčenichat bombu na vzdálenost několika metrů. Ve válce v Afghánistánu bylo díky psům, kteří našli nebezpečné zbraně dříve, než na ně vojáci mohli omylem šlápnout, zachráněno mnoho životů.

Pexels – Pixabay

Zdroj:
Pexels – Pixabay

Po službě v armádě jsou pak tito psi vyřazeni a dají se k adopci. Na prvním místě jsou vždy vojáci, se kterými pracovali, ale ne vždy se tak děje. Může to také znamenat výdaje v řádu tisíců dolarů, zejména pokud voják žije v jiném státě než vysloužilý válečný pes.

YouTube – NBC News

Zdroj:
YouTube – NBC News

Naštěstí existuje jedna žena, která si dala za životní poslání znovu spojit vysloužilé vojenské psy s vojáky, se kterými pracovali.

Molli Oliverová je kalifornská letuška, která pracuje u společnosti United Airlines již více než 40 let. Je sice letuškou, ale její skutečnou vášní je pomáhat vojenským válečným psům najít cestu zpět k vojákům, se kterými pracovali a s nimiž se sblížili.”

Náklady na cestování do míst, kde vojáci žijí, a zároveň na přepravu psů s sebou nejsou levné, ale Molli to všechno dělá na vlastní náklady.”

“Miluji psy a miluji svou armádu, která se celý život stará o mou svobodu. Takže je to výhra pro obě strany, když to spojím.”

Ve skutečnosti to udělala už několikrát a při čtvrté akci si Molli přivezla vojenského válečného psa jménem Taylor

Pes, kterému s oblibou říká “Tay-tay” neboli “princezna Taylor”, sloužil dvakrát v Afghánistánu. Zachránila mnoho vojáků tím, že vyčenichala bomby a miny. Ve své práci byla tak dobrá, že na její hlavu Taliban dokonce vypsal odměnu.”

Molli se o Taylor dozvěděla a věděla, že si pes zaslouží být se svým psovodem. Molli si okamžitě objednala cestu první třídou do Boise, kam Taylor doprovázela, když letěli na setkání se seržantem Tomem Hansonem, Taylořiným předchozím psovodem.

YouTube – NBC News

Zdroj:
YouTube – NBC News

Seržant Hanson byl nervózní a vzrušený, když na Taylor čekal na letišti.

Nakonec Molliino a Taylorovo letadlo přistálo a oni dva se vydali na cestu za vojákem. Jakmile Taylor zahnul za roh a uviděl seržanta Hansona, pes vzrušeně zavrtěl ocasem a rozběhl se k čekající vojákově náruči. Neviděli se dva roky.

YouTube – NBC News

Zdroj:
YouTube – NBC News

Po společné službě v Afghánistánu se sice od sebe vzdálili, ale když ho Taylor uviděla, přesně věděla, kdo to je, a vyskočila mu vstříc do náruče. Bylo to velmi milé shledání, při kterém vojákovi tekly slzy štěstí.

“Je to, jako by mi část mého já chyběla, a když ji teď dostanu zpátky, budu zase celý,” svěřil se seržant Hanson televizi NBC News.

Tohle všechno by nebylo možné bez Molli a jejího dobrého srdce. Je opravdu inspirující vědět, že lidé jako ona dělají svět lepším místem.”

Svědky jejich dojemného shledání se stanete, když se podíváte na video níže!”

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.”

Share