Vyděšená fenka je vyhozena na parkovišti u kostela i se svými 9 štěňaty, aniž by se ohlédla

Vyděšená fenka je vyhozena na parkovišti u kostela i se svými 9 štěňaty, aniž by se ohlédla

Všichni jsme už slyšeli nebo viděli případy, kdy lidé opouštěli zvířata, ale pokaždé nás překvapí, jak bezcitní lidé dokážou být.

Asi před měsícem někdo odhodil pětiletého boxera na parkovišti u baptistického kostela North Side v Abilene. Pes však nebyl sám. Hned vedle ní leželo devět dvoutýdenních štěňat.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Psí máma byla vyděšená a zoufale potřebovala pomoc, aby zachránila svá štěňata, která by určitě zemřela, kdyby je tam nechala. Ale naštěstí, i když existují strašní lidé, kteří zvířata opouštějí a týrají. existují také laskaví a velkorysí lidé, kteří jsou ochotni takovým nevinným duším pomoci.”

Když se na sociálních sítích objevila fotografie fenky a jejích štěňat, Mistie Boergerová z organizace Paw Angel Animal Rescue věděla, že jim musí pomoci.

Facebook

Zdroj:
Facebook

“Viděla jsem tu fotku a zlomilo mi to srdce, zavolala jsem Angelovi a jeli jsme psy zachránit,” řekla Boergerová pro KTXS 12abc.

Mistie Boergerová a Angel Urban spěchali na místo a nebohá zvířata posbírali. Položily je na zadní sedadlo svého auta a odvezly je s sebou.

“Prostě nechápu, jak to někdo mohl udělat, nechat tam mámu a dvoutýdenní miminka,” řekla Boergerová.

Je skutečně tak znepokojující, že člověk, který je opustil, se nestaral o to, aby je odvezl do útulku, ale raději je tam prostě nechal, vystavené všemožným nebezpečím.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Bylo zjištěno, že maminka, směska boxera, potřebuje lékařskou péči, a tak byla odvezena k veterináři. Bohužel i u jednoho z jejích štěňat byla diagnostikována nemoc. Malé mělo nádor v krku a muselo být utraceno.”

Po několika dnech byla matka i přeživší štěňata zdravá a šťastná v dočasném náhradním domově. Boerger se rozhodl, že je bude nějakou dobu pěstovat, dokud se úplně neuzdraví, a pak je předá trvalejší pěstounské rodině.

Facebook

Zdroj:
Facebook

“Dva týdny budou u mě a pak se přesunou k trvalým pěstounům. K adopci budou umístěni poté, co budou vykastrovaní a maminka bude kastrovaná,” napsala na Facebooku.

Záchranná stanice zároveň vyčíslila náklady na krmivo a potřeby pro zvířata, které činily 2500 dolarů, a požádala o dary, aby mohla tyto náklady pokrýt.

“Vypadá to, že celkové náklady na to, abychom všech deset psů dostali až do září a do adopce, budou kolem 2500,” komentoval příspěvek na Facebooku další zaměstnanec Robert Sudbury.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Lidé již přispěli více než 1000 dolarů, ale stále posílají dary, protože další peníze mohou být potřeba v případě, že se objeví zdravotní komplikace, jak tomu u zvířat ze záchranných stanic často bývá.

Pracovníci záchranné stanice neustále zveřejňují na své facebookové stránce aktuální informace a spoustu fotografií devíti psů, čímž přitahují pozornost veřejnosti, která pracovníky Paw Angel chválí za jejich skvělou práci!

“Mistie Boerger jsi moje hrdinka. Chudáci děti a máma,” napsal někdo.

Snímek obrazovky na Facebooku

Zdroj:
Snímek obrazovky na Facebooku

Opravdu, každý, kdo zachrání opuštěné nebo strádající zvíře, je hrdina bez kapky a mělo by se s ním tak zacházet.

Jsme rádi, že štěňátka měla to štěstí, že byla nalezena a zachráněna, a jsme si jisti, že je čeká skvělý život!

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Abilenská skupina pro záchranu zvířat zachránila psa, 9 štěňat vyhozených na parkovišti u kostela

ÚŽASNÉ! Abilene animal rescue group SAVES dog, 9 puppies dumped in church parking parking. https://bit.ly/2XeJikd

Posted by KTXS Television on Thursday, May 21, 2020

Share