Vzpurná 84letá stařenka nutí obchodní centrum, aby postavilo kolem jejího domu, místo aby přijalo nabídku 1 milionu dolarů

Vzpurná 84letá stařenka nutí obchodní centrum, aby postavilo kolem jejího domu, místo aby přijalo nabídku 1 milionu dolarů

S přibývajícím věkem si uvědomíte, že peníze a materiální věci neznamenají mnoho. Místo toho je důležitá rodina, přátelé a zdraví.

Bost Wiki – YouTube

Zdroj:
Bost Wiki – YouTube

Takže když developeři nabídli Edith Macefieldové milion dolarů, aby se přestěhovala a oni mohli zbourat její dům a postavit další místa, kde se prodávají a nabízejí věci, řekla na rovinu: “Ne!”

Macefieldová chtěla zůstat ve svém sto let starém domě v Ballardu ve Washingtonu.

Někteří lidé označili její stěhování za “punkrockové” nebo “rebelské”, či dokonce za velký prostředníček do tváře kapitalismu a jeho snaze o růst za účelem zvýšení zisků.

View this post on Instagram

A post shared by Amy M Douglas (@blimeygirl)

Není známo, zda to Macefield viděl takto, ale žila svůj život tak, jak to považovala za vhodné, bez ohledu na to, co na to říkají ostatní.

BostWiki uvádí, že v 16 letech řekla matce, že jde na vysokou školu, a tajně vstoupila do armády, která ji přivedla do Anglie

Z armády ji pak vyhodili, když zjistili, že je nezletilá. Zůstala v Anglii a nakonec se ujala válečných sirotků a dokonce absolvovala turné s pochodovou kapelou královské armády.

Bost Wiki – YouTube

Zdroj:
Bost Wiki – YouTube

Také přesvědčila některé své přátele, že pracuje jako špionka.

Macefieldová se později, v roce 1952, přestěhovala do Ballardu v Seattlu

Poté, co Macefieldová v roce 2007 odmítla prodat svůj dům, se s developery dostala do patové situace.

So, si nechala svůj dům a developeři kolem něj postavili obrovský kancelářský a obchodní komplex. Skoupili celou 46. ulici kromě Macefieldova domu.

Velké budovy v šedých blocích jsou na hony vzdálené venkovské čtvrti u jezera, kterou tato čtvrť byla v době, kdy se sem Ballardová přistěhovala.

Ačkoli společnost Disney Pixar tvrdí, že příběh filmu “Up” nebyl přímo inspirován Macefieldovým domem, údajně na dům připevnili balonky, aby film propagovali. Macefieldová a její dům se nakonec staly místním symbolem boje proti rozvoji a “prudce nezávislého ducha”.”

Bost Wiki – YouTube

Zdroj:
Bost Wiki – YouTube

V roce 2013 po ní dokonce pojmenovali hudební festival Macefield Music Festival na počest “držení se věcí, které jsou pro vás důležité.

Po smrti Macefieldové odkázala dům stavebnímu dozorci Barrymu Martinovi poté, co se spřátelili

V roce 2009 nemovitost prodal, ale ta se dostala do exekuce a byla dána do dražby, kde se na ni nedostalo.

View this post on Instagram

Příspěvek sdílel Doug Dobbins (@dougdob)

Dům měl být zbourán a komunita se několikrát pokusila dům zachránit a zachovat ho jako památku.

Mnozí přivazovali k plotu domu balónky.

“Pořád se tu valí lidé. Jsou k němu velmi citově vázáni,” řekl Steven Raymond pro Fox 13 Seattle. “Myslím, že to vypovídá o tom, jak rychle se město mění a jak rádi si lidé udržují kousek kouzla.”

Snahy o získání peněz na záchranu domu skončily nezdarem.

V roce 2018, deset let po Macefieldově smrti, však developeři oznámili, že dům zachovají jako součást své zástavby.

Zdá se tedy, že dům a developerský projekt nyní žijí ve vzájemně výhodném koexistujícím vztahu.

“Honestly, Myslím, že jsme si hodně podobní,” řekl jednou o Macefieldovi jeden vývojář. ” Jsem tvrdohlavý a ona byla také. Měli jsme spolu neuvěřitelné spory. Byla úžasně chytrá. Myslím, že to ilustruje Edithinu povahu.”

Dům slouží jako atrakce oblasti, kde mohou lidé nakupovat, a dobré místo pro instagramovou fotku, a zároveň přináší radost a zázrak komunitě.”

Dům Macefieldových je i nadále trvalým svědectvím svobody, stání si za svým a kouzla, které stále existuje, když se tak komunita rozhodne. Stačí jen říct: “Ne!”

Více o tomto jedinečném příběhu se dozvíte v následujícím videu.

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share