Zanedbaný cirkusový medvěd udělal první kroky na svobodu

Zanedbaný cirkusový medvěd udělal první kroky na svobodu

Medvědice jménem Cholita měla těžký život. Medvědice, které se přezdívalo “skutečný medvěd Paddington”, strávila většinu ze svých 20 let v malé kleci.

Nakonec však medvědice našla domov ve svém přirozeném prostředí: v peruánské džungli!

cholita-5
Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Než byla Cholita zachráněna, měla těžký život.

Ohrožená medvědice brýlatá byla jako mládě ukradena své rodině a v Peru ji nelegálně držel cirkus. Cirkus se k nebohé Cholitě choval velmi krutě.

Byla držena v kleci o rozměrech pouhých 5 x 5 stop. Cirkus jí vylámal zuby a uřízl prsty, takže byla bezbranná. Trpěla také silnou ztrátou srsti, takže byla téměř úplně plešatá.

Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

Po deseti letech strávených v týraném cirkuse peruánská vláda Cholitu zachránila.

Umístili ji do zoologické zahrady, dokud pro ni nenajdou trvalý domov. Kvůli jejímu vzhledu však měli problém najít někoho, kdo by se jí ujal. Cholita nakonec v zoo seděla deset let.

Nakonec si v roce 2015 pro nyní již starou medvědici přijela záchranná skupina Animal Defenders International. Převezli ji ze zoo do svého centra ADI Spirit of Rescue Freedom Center, což byla cesta, která trvala dva dny. Po cestě si Cholita pochutnávala na miskách s ovocem a mohla se válet v husté slámě, což milovala.

cholita-4
Screenshot na YouTube

Zdroj:
Screenshot na YouTube

Po dvoudenní cestě dorazila Cholita do záchranného centra, kde udělala své první krůčky ke svobodě.

V centru tým veterinářů zkontroloval Cholitin zdravotní stav.

Měla problémy s dýcháním, špatnou pohyblivost a snadno podléhala stresu. Po koupeli, která jí ulevila od bolesti kloubů, a poté, co poprvé v životě začala jíst přírodní stravu, se začala cítit mnohem lépe.”

Když se Cholitin zdravotní stav zlepšil, začal pro ni tým v ADI hledat ideální trvalý domov. Procestovali tisíce kilometrů napříč Peru, až konečně našli, co hledali: ekologickou rezervaci Taricaya.

Tato rezervace se nachází na okraji rezervace Tambopata v Amazonském pralese, který je přirozeným prostředím medvědů brýlatých.

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Pracovníci organizací ADI, Taricaya a Projects Abroad postavili Cholitě v této rezervaci krásný dům, jehož součástí je i koupací bazén a jeskyně.

V září 2015 převezli Cholitu ze záchranného centra ADI Spirit of Freedom do Taricayi, cesta trvala čtyři dny. Konečně Cholita dorazila do svého nového domova a mohla vidět památky a slyšet zvuky, které nezažila od doby, kdy byla jako mládě ukradena z džungle. Byla v sedmém nebi.

cholita-6
Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Cholita svůj domov naprosto miluje.

Celé dny tráví jídlem, odpočinkem, zkoumáním džungle a setkáváním s ostatními brýlatými medvědy, kteří se k ní v Taricayi připojili. Tato milá starší medvědice se má na důchodě skvěle

cholita-2
Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Cholita měla těžký život, ale nyní má díky ADI skvělé místo, kde může strávit svá zlatá léta. Jsme moc rádi, že se ji konečně podařilo zachránit.”

Chcete-li se o Cholitě dozvědět více, podívejte se na video níže!”

Prosím, SDÍLEJTE tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share