Zastaví auto, aby pomohl malému losovi přejít za mámou – a pak se vydá na cestu, aby jí pomohl překročit hranice

Zastaví auto, aby pomohl malému losovi přejít za mámou – a pak se vydá na cestu, aby jí pomohl překročit hranice

Andrea Bocková jela autem přes Clam Gulch na Aljašce, když uviděla, jak se něco snaží přejít dálnici. Byla to losí matka s mláďaty, která měla problém dostat se do bezpečí. Bez rozmýšlení zastavila své auto.

Přestože se provoz zastavil, někteří řidiči projevili jistou nelibost, ale jiní se rozhodli pomoci tím, že zastavili, aby mládě mohlo přejít.

Andrea N Salty Bock

Muž vzal malého chlapce do náruče a položil ho na silnici, aby mohl přejít. Tato záchranná akce trvala jen několik okamžiků, ale stála za to.

Andrea N Salty Bock

“Mládě se přiblížilo ke konci kolejnice, ale matka ho pokaždé odvedla zpět do středu, dál od konce. Myslím, že důvod, proč ho matka stále brala do středu, byl ten, že to byl úsek, kde nebyly žádné vozy.” bock se zmínil pro média.

Andrea N Salty Bock

“Po téměř 30 minutách chůze tam a zpět a po minutě stále delší a delší dopravní linii dorazil pán ze severního jízdního pruhu a poskytl teleti pomoc. Počkal na správný okamžik, kdy matka byla na druhé straně silnice. Provoz mu zakrýval výhled, když rychle uchopil tele a položil ho na svodidla k matce, zmínila mladá žena v příspěvku na Facebooku.

Andrea N Salty Bock

Když los čelí epizodám vysokého stresu, může být impulzivní, a proto přišel s plánem s ostatními řidiči. Jeden z nich, Joe Tate, se zmínil: “V té době jsem nevěděl, že kamarádi vymysleli plán, jak matce zakrýt výhled, takže jsem byl za toho chlapa nervózní. Myslel jsem si, že jen doufá, že matka zůstane z dohledu dostatečně dlouho, aby se mohl zmocnit jejího dítěte.”.

Andrea N Salty Bock

“Bylo to vypočítáno. Bylo to něco, na co jsme se podívali a o čem jsme mluvili, než jsme to udělali. Vyšlo to tím nejlepším způsobem. A mohlo se to pokazit a já to chápu a vím to. Ale bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat, a stálo to za to riziko, které jsem podstoupil.” tate zdůraznil.

Naštěstí malý los našel svou matku a společně se vydali do lesa. Takové činy nás jistě přesvědčí, že na planetě stále existují dobré lidské bytosti.

Share