Zatoulaný německý ovčák si uvědomí, že mu chtějí pomoci záchranáři, a tak vyvede svého kamaráda

Zatoulaný německý ovčák si uvědomí, že mu chtějí pomoci záchranáři, a tak vyvede svého kamaráda

Je srdcervoucí, že někdo nechá na ulici jednoho psa, natož dva.

Takže když se objevil příběh o německém ovčákovi, který, ačkoli se zprvu myslelo, že je sám, ve skutečnosti žil v lese s dalším psem, bylo nám pro obě štěňata líto.

A i když nebylo jasné, jestli kamarády opustil stejný člověk, nebo ne, bylo celkem zřejmé, že jeden bez druhého neodejde.

Naštěstí má tento příběh šťastný konec, protože oba psi byli zachráněni společně a nechtějí jít do pěstounské péče. Ale samozřejmě by šli jen do domova, který by je přijal oba, společně.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Když Judy Obregonová, zakladatelka záchranné stanice pro zvířata The Abandoned Ones (TAO), se vydala do parku Echo Lake ve Fort Worthu v Texasu na základě hlášení, že mezi stromy žije německý ovčák bez domova, brzy zjistila, že bude složité ji chytit.

Pes byl nesmírně plachý a utekl by, kdyby se k němu někdo přiblížil, ale Judy se nehodlala vzdát – a věděla, že čas je důležitý.

“Věděla jsem, že je nesmírně naléhavé ji chytit,” řekla Judy napsala. “Získávání důvěry začalo [with] studiem každého jejího kroku.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Judy se trpělivě vracela za psem každý den v naději, že si na její přítomnost zvykne.

Vždy jí s sebou kupovala jídlo a vodu, aby si plaché štěně snad získalo její důvěru a také jí poskytovala nezbytné živiny.

Nakonec se Judyino úsilí začalo vyplácet.

“Zpočátku, jakmile uviděla můj náklaďák, utíkala.” Vzpomínala Judy. “Každé ráno před svítáním jsem ji šla nakrmit – když začala čekat, věděla jsem, že jsme blízko.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Judy se konečně mohla připravit na to, že psa odveze do bezpečí záchranného centra – ale právě když se chystala k záchraně, německý ovčák pro ni měl připravené překvapení.

Teď, když si Judy získala její důvěru, se pes rozhodl, že je pro ni dostatečně bezpečné, aby se seznámila se svým nejlepším přítelem: vyděšeným pitbulem s jizvami pokrývajícími jeho obličej.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Bylo jasné, že ty dvě jsou nerozlučné, a statečný německý ovčák počkal, až Judy dokáže, že jim neublíží, a teprve pak vyvedl svého přítele. Judy teď musela ve svém autě udělat místo pro dalšího psa!

“Dala si záležet: Když si vezmeš mě, vezmeš si i mého kamaráda!” A tak se stalo Judy řekla.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Nebylo jasné, zda byli oba psi opuštěni společně, protože oblast je známá jako smetiště psů.

Jedno však bylo jisté – tito dva byli nyní nejlepšími kamarády.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Judy pojmenovala německého ovčáka Iris a pitbula Clover a oba se jí podařilo zachránit ještě téhož dne.

Obě se v její péči rychle zotavily a nyní čekají na pěstounskou péči – samozřejmě společně. Díky Judy dostanou druhou šanci na život.

“Každý den jsem jí říkala to samé, aby znala můj hlas a věřila, že se její život jednoho dne změní,” řekla Judy. “Je to všechno tak obohacující, když můžeme změnit jejich strach v úsměv.”

Prosím SDÍLET se svými přáteli a rodinou.

Share