Zatoulaný německý ovčák si uvědomí, že mu chtějí pomoci záchranáři, a tak vyvede svého kamaráda

Zatoulaný německý ovčák si uvědomí, že mu chtějí pomoci záchranáři, a tak vyvede svého kamaráda

Je srdcervoucí pomyslet na to, že by někdo nechal na ulici jednoho psa – natož dva.

Takže když se objevil příběh o německém ovčákovi, který, ačkoli se zprvu myslelo, že je sám, ve skutečnosti žil v lese s dalším psem, bylo nám pro obě štěňata líto.

A i když nebylo jasné, jestli kamarády opustil stejný člověk, nebo ne, bylo celkem zřejmé, že jeden bez druhého neodejde

Naštěstí má tento příběh šťastný konec, protože oba psi byli zachráněni společně a nechtějí jít do náhradní péče. Ale samozřejmě by šli jen do domova, který by je přijal oba, společně.

Facebook

Zdroj: Mgr:
Facebook

Když se Judy Obregonová, zakladatelka zvířecí záchranné stanice The Abandoned Ones (TAO), vydala do parku Echo Lake ve Fort Worthu v Texasu na základě hlášení, že mezi stromy žije německý ovčák bez domova, brzy zjistila, že bude složité ho chytit.

Pes byl nesmírně plachý a utekl by, kdyby se k němu někdo přiblížil, ale Judy se nehodlala vzdát – a věděla, že jde o čas.

“Věděla jsem, že je nesmírně naléhavé ji chytit,” napsala Judy na. “Získání důvěry začalo [studiem] každého jejího pohybu.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Judy se trpělivě vracela za psem každý den v naději, že si na její přítomnost zvykne.

Vždycky jí s sebou kupovala jídlo a vodu, aby si plaché štěně snad získalo její důvěru a také jí poskytla potřebné živiny.”

Nakonec se Judyino úsilí začalo vyplácet.”

“Zpočátku, jakmile uviděla můj náklaďák, utíkala.”

“Vždycky jsem ji viděla, jak se snaží, aby se jí dostalo pomoci Judy vzpomínala. “Každé ráno před svítáním jsem ji šla nakrmit – když začala čekat, věděla jsem, že jsme blízko.”

Facebook

Zdroj:
Facebook

Judy se konečně mohla připravit na to, že psa odveze do bezpečí záchranného centra – ale právě když se chystala na záchranu, německý ovčák pro ni měl připravené překvapení.

Teď, když si Judy získala její důvěru, se pes rozhodl, že je dostatečně bezpečný na to, aby mu představila svého nejlepšího přítele: vyděšeného pitbula s jizvami pokrývajícími jeho tvář.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Bylo jasné, že ti dva jsou nerozluční, a statečný německý ovčák počkal, až Judy dokáže, že jim neublíží, a teprve pak přivedl jejího přítele. Judy teď musela v autě udělat místo pro dalšího psa!

“Dala si záležet: Když si vezmeš mě, vezmeš si i mého kamaráda!” Judy řekla:

Facebook

Zdroj:
Facebook

Nebylo jasné, zda byli oba psi opuštěni společně, protože oblast byla známá jako smetiště psů.

Jedno však bylo jisté – tito dva byli nyní nejlepšími kamarády.

Facebook

Zdroj:
Facebook

Judy pojmenovala německého ovčáka Iris a pitbula Clover a ještě téhož dne se jí podařilo oba zachránit.

Obě se v její péči rychle zotavily a nyní čekají na pěstounskou péči – samozřejmě společně. Díky Judy dostanou druhou šanci na život.”

“Každý den jsem jí říkala to samé, aby poznala můj hlas a věřila, že jednoho dne se její život změní,” řekla Judy. “Je to všechno tak obohacující, když můžeme změnit jejich strach v úsměv.”

Prosím, SDÍLEJTE tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share