Žena letěla s těžce týraným psem 2 500 mil a pak mu projevila lásku

Žena letěla s těžce týraným psem 2 500 mil a pak mu projevila lásku

Slyšeli jsme o otřesných případech týrání zvířat a nedokážeme pochopit, jak někdo může udělat něco tak odporného bezbrannému tvorovi: psi s tlamou zalepenou lepicí páskou tak pevně a tak dlouho, že jim kolem pásky obrostla kůže; kočky, které byly postříleny kulkami.

Jeden pes opuštěný na ulicích válkou zničeného Libanonu už neměl moc života. Pětiletá fenka byla přivázaná k bedně, slepá poté, co jí někdo vytrhl oči, a hluchá, přičemž jí úplně chybělo jedno celé ucho. Aby toho nebylo málo, byla březí a neměla nikoho, kdo by se o ni staral nebo ji miloval.

Instagram/maggiethewunderdog

Zdroj: :
Instagram/maggiethewunderdog

Muž, který šel po ulici, spatřil zdevastovaného psa, a přestože jsou psi bez domova v zemi zcela běžní, byla tak blízko smrti, že si jí všiml a prostě jí musel pomoci.

Cizinec psa převezl do nadace Wild at Heart, záchranné organizace z Velké Británie, která pomáhá domácím zvířatům bez domova najít budoucí domov. Tamní pracovníci pojmenovali statečnou fenku Maggie a při prohlídce byli šokováni tím, jak rozsáhlá zranění ve skutečnosti má:

Bylo zřejmé, že Maggie chybí ucho, je hluchá a slepá. Další vyšetření však odhalilo, že Maggie byla sedmnáctkrát postřelena kulovou zbraní.”

Někteří záchranáři by psa, jako byla Maggie, který byl v tak špatném stavu, možná nechali utratit. Ne však tato dívka. Bylo na ní prostě něco, co stálo za záchranu…

Nadace Wild at Heart zveřejnila fotografie Maggie a posteskla si nad jejím osudem na sociálních sítích v naději, že někdo pocítí nutkání udělat ji svou. Na příspěvek narazila maminka Kasey Carlinové a prostě věděla, že Maggie má být součástí jejich rodiny.

“Moje maminka viděla příspěvek Maggie a řekla, že ji musíme přijmout do pěstounské péče. Přišla jsem domů, viděla fotku a souhlasila.”

Instagram/maggiethewunderdog

Zdroj:
Instagram/maggiethewunderdog

Maggie podstoupila operaci, při které jí byly sešity oči, ale nakonec se uzdravila natolik, že mohla jít do nového domova k 25leté Kasey a její mamince. Jediným problémem bylo, že je od sebe dělilo 2 500 kilometrů.”

Maggie tedy nastoupila na svůj první let a vydala se tisíce kilometrů do svého nového domova.”

Kasey prožívala těžké emocionální období, ale jakmile Maggie na letišti uviděla, okamžitě se jí zvedla nálada. Navíc péče o psa se speciálními potřebami odvedla Kasey od její vlastní situace.

“Když jsem ji potkala na letišti, měla jsem slzy na krajíčku. Spojila jsem se s několika charitativními organizacemi na záchranu slepeckých psů a zeptala se, co mám dělat. Řekli mi, ať pro ni zmapuji dům místnost po místnosti. Ale my jsme oddělili kuchyň a první noc spala v přepravce. Vzala jsem ji ven na záchod a bylo to poprvé, co se dotkla trávy.”

Instagram/maggiethewunderdog

Zdroj:
Instagram/maggiethewunderdog

Přestože Maggie prožila nepředstavitelně strašlivé týrání a mučení, krásně se asimilovala v Kaseyině domově.

“Je prostě skvělá. Je tak energická a bublinová. Chodí bez vodítka a následuje mě. Musela se trápit tím vším, čím si prošla, ale nikdy nikomu neublížila a je tak milující.”

Po tom všem, čím si Maggie prošla, jí její laskavý duch umožnil rozdávat se takovým způsobem, o kterém si nikdo nemyslel, že by to dokázal. Zapsala se do kurzů, aby se mohla stát terapeutickým psem, a nyní navštěvuje univerzitní kampus, aby studentům zvedla náladu. Nakonec bude obcházet i nemocnice.

“Nikdy jsem nepotkala psa, jako je Maggie. Nedokážu si představit důvod, proč by někdo chtěl ublížit tak čisté a nevinné duši. Snažili se zlomit jejího ducha… ale Maggie je nezlomná! Je zatraceně nezničitelná!!! Nejenže si v životě vytrpěla své, ale rozhodla se odpustit a žít každý den co nejlépe! Myslím, že právě to dělá Maggie tak kouzelnou. Tolik trpět, a přesto mít v srdci lásku, naučit se znovu důvěřovat, úplně odpustit… je to dokonalý andílek.”

Maggie si během jejího pobytu v útulku zamilovalo tolik lidí, že Kasey založila stránku na Instagramu s názvem “maggiethewunderdog”, aby všichni mohli dál sledovat její dobrodružství.”

Zatímco Maggie visela na vlásku, bylo jí souzeno stát se něčím mnohem víc než jen dalším případem týrání. Dnes pomáhá ostatním a také je zachraňuje.

Share