Žena spatřila zatoulaného psa schouleného ve sněhu, jak zachraňuje 5 malých koťat

Žena spatřila zatoulaného psa schouleného ve sněhu, jak zachraňuje 5 malých koťat

Nikdo neví, jak se pět nevinných, bezmocných koťat ocitlo uprostřed noci v ontarijské mrazivé zimě opuštěných u silnice. Všichni ale vědí, že nebýt jejich nového nejlepšího přítele, nikdy by mrazivou noc nepřežila.

Na pět koťat nějakým způsobem narazil toulavý pes a instinktivně rozpoznal jejich zoufalou situaci. Dvouletá fenka, sama sotva dospělá, se ujala vedení a schoulila se kolem dětí v naději, že se s nimi podělí o své tělesné teplo a udrží je naživu.

Facebook/Pet and Wildlife Rescue

Zdroj:
Facebook/Pet and Wildlife Rescue

Žena, která jela v noci po silnici, zahlédla v paprscích svých světlometů třesoucího se psa. Pes ležel nehybně v neposkvrněném bílém sněhu a žena se obávala, že se něco strašlivě děje.

Žena zastavila a opatrně se přiblížila k psovi, aby zjistila, že uvnitř tvaru C, který vytvořil svým tělem, se choulí pět malých černých koťat. Pes se snažil miminka ukrýt před hrozným počasím.

Facebook/Záchrana zvířat a divokých zvířat

Zdroj:
Facebook/Pet and Wildlife Rescue

Dobrá samaritánka kontaktovala místní organizaci Pet and Wildlife Rescue a na místo přijel pracovník útulku, který psa a koťata něžně zachránil a odvezl do teplého útulku. Tamní zaměstnanci nemohli uvěřit, jak se pes o koťata staral. Nebyli si jisti, zda koťata znala už dříve, ale všem bylo jasné, že se při společném boji o přežití sblížili.”

“Je to opravdu srdceryvné! Byla velmi chladná noc, takže tato koťata by měla velmi těžké přežít.”

Zaměstnanci útulku pojmenovali milujícího pejska Serenity, který musel být nejprve vykastrován, než mohl být adoptován. Koťata byla nejprve léčena proti napadení blechami a červy a k adopci by byla připravena, až budou dostatečně stará.

Facebook/Záchranná stanice pro zvířata a volně žijící živočichy

Zdroj:
Facebook/Pet and Wildlife Rescue

Fanoušci laskavé a soucitné Serenity doufali, že štěně a její koťata budou moci adoptovat společně, ale nechtějí dobrosrdečnou Serenity držet v útulku tak dlouho. Na Facebooku napsali z pohledu Serenity, jak je pro ni důležité, aby šla domů raději dříve než později:

“Kdyby čekali, až budou koťata připravená, znamenalo by to, že nebudu mít svou navždy rodinu několik měsíců. Cílem pracovníků útulku je vždy dostat psy z prostředí útulku do jejich navždy domovů co nejdříve. Nakonec jsem jen ráda, že se koťata našla se mnou a nyní klidně odpočívají v teplém náhradním domově, a ne venku na mrazu.”

Facebook/Záchrana zvířat a volně žijících živočichů

Zdroj:
Facebook/Pet and Wildlife Rescue

Aby se Serenity ulevilo od případného odloučení od koťat, pracovníci útulku ji povzbuzují, aby miminka pravidelně navštěvovala a ujišťují ji, že se jim daří mnohem lépe.

Serenity ráda navštěvovala svá koťátka, jen aby zkontrolovala jejich pokroky a ujistila se, že se jim daří dobře. Dnes má ale plné ruce práce s aklimatizací v novém domově.”

Facebook/Pet and Wildlife Rescue

Zdroj:
Facebook/Pet and Wildlife Rescue

Serenityin příběh sdílí celý svět a pracovníci útulku jsou ohromeni, kolik lidí se o její adopci uchází. Doufají, že Serenityina sága upozorní na to, že v útulcích čeká na svou budoucí rodinu mnoho úžasných zvířátek, stejně jako byla úžasná Serenity až do svého kouzelného “dne, kdy se dostala”

Prosím, SDÍLEJTE to se svými přáteli a rodinou.

Share