Kojot málem zemřel na podvýživu, když se mu na hlavě zasekl kontejner

Kojot málem zemřel na podvýživu, když se mu na hlavě zasekl kontejner

Člověk by si myslel, že kojot bude chytřejší, ale tenhle nebyl.

Kojot má velké problémy

Naštěstí si tohoto kojota všimli lidé, kteří poznali, že má vážné problémy. Na hlavě měla přilepenou sklenici a nezdálo se, že by měla prostředky na to, aby ji sundala.

Nebezpečný týden

Coyote_In_Trouble
Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Zprávy, které přišly, naznačovaly, že je to nejméně týden, co byl kojot v tomto stavu viděn. To znamená, že se nemohl dostat k potravě ani k vodě.”

The Location

Location
YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Problémový kojot byl spatřen v oblasti Auburn Lake Trails.

Dobří občané na pomoc

To_The_Rescue
YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Když se roznesla zpráva o pozorování tohoto zvířete v nouzi, spojili se v naději, že ho najdou.

Děsivá situace

Jeden z pozorovatelů uvedl, že sklenice byla na krku zvířete tak těsná, že to vypadalo, jako by se mu zařezávala do krku.

Záchranné úsilí

Lidé z komunity shromáždili co nejvíce prostředků, aby pomohli se záchranou. Od kevlarových rukavic po klece a sítě. Jeden člověk sice viděl zoufalé zvíře zblízka, ale než se podařilo provést záchrannou akci, vyplašilo se a uteklo. Podle pozorovatele byl kojot velmi vyhublý a zesláblý.

Blízko smrti

Close_To_Death
Screenshot Youtube

Zdroj:
Screenshot Youtube

Shoda panuje v tom, že kojot byl blízko smrti. Byla schopná ujít jen několik metrů, pak se zastavila a ležela v listí schoulená do klubíčka.”

Nevzdává se

Lidé, kteří zvíře hledali, museli pátrání ukončit při západu slunce, ale měli v úmyslu pokračovat v pátrací akci i následující den.”

Peta nabízí pomoc

Peta nabídla využití stopaře, který by pomohl najít toto ohrožené zvíře.

Událost skončila

Pátrání trvalo několik dní, ale úsilí se vyplatilo.

Záchrannou akci vedla organizace Gold Country Wildlife Rescue sphere, jejíž zkušenosti a odborné znalosti byly dobře využity.

Ve špatném stavu

Rescuer

Záchranář, který kojota chytil, řekl, že když zvíře chytil, připadalo mu velmi hubené a kostnaté. Byl hladový, vyděšený a pravděpodobně v šoku. Přestože byl v tak surovém stavu, při zavírání do klece se bránil.”

Odstranění

container
Screenshot z Youtube

Zdroj:
Screenshot z Youtube

Při odstraňování kontejneru bylo vidět, že krk a uši kojota jsou zakrvácené. Dobrý ukazatel toho, jak zvíře trpělo. Nádoba vypadala jako nádoba na pamlsky obřích rozměrů. Pravděpodobně to, co zvíře k prozkoumání kontejneru vůbec nalákalo.

Zotavení

Recovery
Snímek obrazovky Youtube

Zdroj:
Snímek obrazovky Youtube

Po vyjmutí kontejneru byl kojot ošetřen pro svůj oslabený stav a úbytek hmotnosti. Doufáme, že jakmile se plně zotaví, bude moci být vypuštěna zpět do volné přírody.”

A Wakeup Call

Za tento incident nemůže kojot, ale někteří lidé. Slouží jako připomínka, že všichni musíme být opatrnější při likvidaci kontejnerů, které by mohly způsobit ohrožení volně žijících zvířat.

Prosím, SDÍLEJTE tento článek se svými přáteli a rodinou.

Share