Muž skočí do úzkého příkopu, aby zachránil štěňata –

Muž skočí do úzkého příkopu, aby zachránil štěňata –

V městečku Tupungato v argentinské Mendoze se měl jeden pán stát psím hrdinou. Ukázalo se, že fenka omylem nechala svá štěňata napospas vodě tekoucí pod mostem a potřebovala pomoc.

Umístění mláďat do bezpečí mohlo skončit tím nejhorším koncem. Tváří v tvář míře složitosti záchranné akce sousedé zavolali hasiče, kteří se vydali na místo, aby pokračovali v záchraně, neměli však potřebné nářadí, a tak se rozhodli vrátit se ji hledat, a zatímco tak činili, objevil se místní hrdina.

Javier Moyano

Všechno to začalo, když po silném dešti zaštěkal malý pes. Když se přiblížili k místu, uviděli štěňata, která se schovávala pod mostem.

Javier Moyano

Pedro Chafala byl na místě a rozhodl se jednat. “Bylo tam hodně lidí, sousedů. A v tu chvíli přijeli pracovníci z obce, ale nemohli. Štěňata byla v polovině mostu a oni nemohli, byl příliš úzký. Štěňata byla v polovině mostu a nemohli, bylo to příliš úzké. Já jsem mohl, do určitého bodu, ale dostal jsem se tam a mohl jsem je dostat ven jedno po druhém” řekl muž, který štěňata zachránil, v rozhovoru pro místní média Digitální kukačka.

Javier Moyano

Uživatel sociálních médií jménem Javier Moyano, který se zajímal o záchranu, fotografoval a sdílel scénu na platformách sociálních médií.Na nich je vidět Pedro zablácený vedle štěněte a její konečně vypuštěná mláďata.

Javier Moyano

Díky Pedrově statečnosti mají tato štěňata šanci na život. Je třeba říci, že po celou dobu záchranné akce tým profesionálních hasičů velmi pozorně sledoval, co se děje, ale neohroženost místního muže byla pro záchranu štěňat klíčová.

Javier Moyano

Zdálo se, že prostor je příliš úzký na to, aby se mláďata dostala. Kdyby čekali o chvíli déle, proud vody by způsobil, že by mláďata přišla o život. Podle zpráv některých médií jsou zvířata v současné době v procesu adopce.

Javier Moyano

Share