Štěně chodí se štěnětem na čumáku, aby ho zachránilo před vodou –

Štěně chodí se štěnětem na čumáku, aby ho zachránilo před vodou –

U psů je zřejmý ochranitelský instinkt, který je nutí projevovat empatii uprostřed obtížných okolností. Přesně to se stalo na snímku, který zachytil anonymní fotograf a na němž pes zachraňuje štěně.

Uprostřed deště, který zaplavil určitý prostor, mohlo malé štěně přijít ve vodě o život. Ale navzdory jeho váze ho psí hrdina zvedl čumákem a odnesl do bezpečí. Jak působivá dokážou zvířata být!

Hrdina, jehož anonymita byla zjištěna díky fotografiím, které unikly na sociální sítě, se nebál špatného počasí. Ani on nebyl se štěnětem příbuzný, hnal ho jen pud sebezáchovy a péče.

Fotografie byly doplněny krátkým videem natočeným mobilním telefonem. Sociální síť Twitter posloužila jako platforma pro virtuální komunitu milovníků zvířat, aby se pokochala činy tohoto improvizovaného hrdiny.

Jednalo se nepochybně o riskantní akce. Ulice byly pokryté bahnem, vodou a odpadky, takže lidé ani zvířata nemohli bezpečně přecházet ani cestovat. Přesto se toto zvíře dvakrát nerozmýšlelo, než začalo jednat.

Jako doplněk k záchraně se štěněte ujala ruka neznámého člověka, aby ho usušila a zajistila mu lepší osud. Další událost, která dává lekci lidem, kteří zapomínají, jak důležité je jednat s empatií.

Přestože o štěněti hrdinovi ani o jeho konečném osudu není mnoho informací, není pochyb o tom, že na těchto snímcích je štěně hrdinajsou jasným důkazem toho, že mnohá zvířata mají více soucitu než někteří lidé.

Share