Vděčná velryba po záchraně děkuje laskavým lidem

Vděčná velryba po záchraně děkuje laskavým lidem

Velryby jsou jedny z nejúžasnějších zvířat na planetě Zemi.

Tato zvířata jsou skutečně obrovská, což si my lidé jen těžko dokážeme představit. Jsou také schopny se mezi sebou dorozumívat jednoduše pomocí zvuků. Podle Owlcation navíc keporkaci zpívají složité písně, které jsou přesné, a každý keporkak má svou vlastní jedinečnou píseň.

Unsplash/Todd Cravens

Zdroj:
Unsplash/Todd Cravens

Co byste dělali, kdybyste viděli, jak k vám pod vodou plave obrovská keporkak? I když většina lidí ví, že velryby jsou mírné, přesto je trochu znepokojující vidět tak obrovské zvíře, jak se k vám blíží.”

Tito mírní obři mohou dorůstat délky kolem 50 stop a váhy 80 000 kg, přesto se jejich strava skládá převážně z krilu a malých ryb.

Unsplash/Thomas Kelley

Zdroj:
Unsplash/Thomas Kelley

Možná si myslíte, že když jsou keporkaci tak velcí, nikdy by nepotřebovali pomoc člověka. Podle následujícího příběhu to však nemusí být zrovna pravda…

James Moskito je profesionální potápěč a dobrovolník, který měl na starosti masivní úsilí s cílem vyprostit uvězněnou keporkaka u pobřeží San Franciska v Kalifornii. Moskito vzpomíná:

“Byl jsem první potápěč ve vodě a srdce mi usedlo, když jsem viděl všechna ta lana, která se kolem ní omotala.”

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Keporkak byl uvězněn v obrovské spleti lan a bylo na Moskitovi a dalších dobrovolnících, aby nebohou velrybu zachránili.

“Některá jednotlivá lana se dostala do hloubky dvou až tří centimetrů. Položil jsem na velrybu ruku a řekl jsem jí: ‘Dobře, tohle bude bolet’ Velryba byla tak ochotná, že otevřela tlamu a člověk do ní strčil ruku a vytahoval kusy provazu z blan, jeden po druhém.”

YouTube Screenshot

Zdroj:
YouTube Screenshot

Po záchranné akci, která trvala více než pět hodin, se velryba konečně osvobodila z lan, která se rovnala pasti o hmotnosti 3 000 kg.

Co udělala velryba v reakci na hrdinské úsilí těchto dobrovolníků? Podle Moskita velryba plavala vedle dobrovolníků a otírala se o ně. Pak se velryba ponořila pod vodu, vrátila se na hladinu, přiblížila se k Moskitovi a otřela se o něj na důkaz náklonnosti! Moskito říká:

“Z 26 let, které jsem strávil v armádě při rizikových a jiných záchranných akcích, mě nic nepotěšilo víc než tato záchrana. Nic.”

Snímek obrazovky YouTube

Zdroj:
Snímek obrazovky YouTube

Video se rychle stalo virálním a nasbíralo více než 6 milionů zhlédnutí

Mnoho lidí se v komentářích na YouTube podělilo o svou lásku k videu. Jeden z komentátorů napsal:

“Díky bohu, že jste ji našli, jak někdo může ublížit těmto vnímavým neuvěřitelným bytostem, to nechápu. Dojemný emotivní příběh, dobrá práce a požehnání.”
Další napsal:
“Tohle je příběh, který je třeba vyprávět….den, kdy mi velryba poděkovala za záchranu života.”
Screenshot YouTube

Zdroj:
Screenshot YouTube

Je úžasné vidět, jak tato velryba děkuje zachránci, a my jsme moc rádi, že je velryba v pořádku.

Check out the video below!

Please SHARE this with your friends and family!

Source: White Shark Video, Owlcation

Share