Tři malá lvíčata se poprvé setkala se svým otcem

Tři malá lvíčata se poprvé setkala se svým otcem

Film Lví král je příběhem lva, který má silné pouto se svým mládětem. Přesto je tento film smyšlený. A tak vás možná zajímá, zda si lvi vytvářejí takové pouto se svými mláďaty i ve skutečnosti?

Jak ukazuje jeden lví táta, je to možné!

YouTube

Zdroj:
YouTube

Kamali, Zalika a Angalia měly šest měsíců, když se vydaly na své první venkovní dobrodružství se svým otcem Zawadi Mungu.

Jejich matka, Neka, přijde jednou ve videu mláďata zkontrolovat, ale většinou je nechá o samotě, aby se s nimi mohla sblížit.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Neka je s ním od narození a teď si dávala tolik potřebný odpočinek!

Laura Weinerová, vedoucí chovatelka Afriky v oregonské zoo uvedla: “Byli jsme přesvědčeni, že Zawadi bude mláďata hned tolerovat, a jsme rádi, že jsme se nemýlili, protože mláďata se na něj vrhla, jakmile ho uviděla… Myslím, že všechna ta pozornost ho musela ohromit, protože rychle vyskočil na balvan.”

YouTube

Zdroj:
YouTube

Zawadiho odskok na balvan nezastavil ani jeho tři mláďata

Všechna se dostala na balvan a stále se snažila získat otcovu pozornost! Zawadi se několikrát pokusil vycenit zuby, ale ani to žádné z nich neodradilo na příliš dlouho. Když jedno mládě ustoupí, další se vydá získat otcovu pozornost!

Zawadi a Neka spolu s další lví samicí jménem Kya byly přivezeny do oregonské zoo za účelem dalšího společného chovu.

Kamili, Zalika a Angalia jsou tři lvíčata, která se za tímto účelem narodila Zawadimu.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Byli prvním mládětem své matky.

Tři dospělí lvi se po příjezdu do oregonské zoo velmi rychle sblížili. Jennifer Davisová, kurátorka z oregonské zoo, se o třech lvech po jejich příjezdu již dříve vyjádřila:

YouTube

Zdroj:
YouTube

“Všichni jsou přibližně stejně staří,” řekla Davisová . “Díky tomu se snáze sblížili a stali se jednotnou chloubou. Jsme rádi, že mezi Nekou a Zawadim vzniklo silné pouto.”

Z Neky a Zawadiho se nyní stali hrdí rodiče.

Lvíčata měla od malička velmi individuální a výrazné osobnosti, proto dostala jména, která odpovídala jejich osobnostem.

Angalia byla vždycky divoké mládě, proto dostala jméno podle svahilského slova pro “dávej pozor” Všichni pracovníci věděli, že si na ni budou muset dávat pozor!

Zalika je svahilské slovo pro “dobře narozený” a jméno dostala jako odkaz na svého otce. Kamali je nejmenší mládě a po narození měla zdravotní problémy. Proto dostala jméno Kamali, které pochází od národa Shona v Zimbabwe a okolních národů a má označovat ducha, který ochraňuje mláďata.

YouTube

Zdroj:
YouTube

Tato mláďata jsou rozhodně tatínkovy holky a jejich tatínek s nimi naštěstí zjevně rád tráví čas. Jak milé.

Podívejte se na video ze setkání lvů níže!

Prosím, Sdílejte to se svými přáteli a rodinou.

Share